İskambil Falı Tarihçe

    Kökeni antik Mısır'a dayanan tarot kartları içerisindeki küçük arkana kartlarından esinlenerek oyuna dönüştürülen iskambil, Çingeneler tarafından fal bakmak için kullanılmaya başlamış ve tüm dünyaya yayılmıştır. Çingeneler tarafından oluşturulan iskambil falı teknik açıdan pratik ve kolay bir fal olduğu için oldukça popülerdir.

İskambil Falı Nedir?

    iskambil falında kullanılan iskambil destesi 52 karttan oluşur. Bu kartlar dört ana gruba ayrılır; bunlar kupa, maça, koz ve karodur. Dört ana gruptan oluşan bu destenin her bir bölümü papaz, kız ve joker dahil olmak üzere 13 karttan oluşur.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

    İskambil falının birçok bakma şekli vardır. En çok bilinen türü şöyledir: iskambil destesi iyice karılıp istenilen yerden kesilir. Destenin tamamı üçerli üçerli sayılıp önce her gruptan papaz bulunmaya çalışılır. Daha sonra sırasıyla kız, joker, 10, 9, 8, 7... şekilde kartlar üst üste açılır. Eğer üçlü açılmada deste bittiğinde istenen kart bulunamıyorsa fal kapanmış demektir.
    İskambil falı, genel olarak aşk ve mutluluk konularında açılır. Pratik bir fal olduğu için tekniğini öğrenen ve fala yatkın olan kişiler kendi fallarına iskam falıyla bakabilirler.

Gerçek Fal Telefon Hattı Gerçek Fal Whatsapp Hattı Gerçek Fal ve Gerçek Falcı instagram