Rumi Tarot Falı Tarihçe

    Oldukça geniş kitlelere adını duyuran bilim adamı Nigel Jakson, Sufi Geleneğinin tarihini derinlemesine araştırmış oldukça zengin ve ilham verici olan bu gelenekten yararlanarak rumi tarotu ortaya çıkarmıştır.
    Sufi geleneğinin temeli, bencillikten ve bencilikten arınmaya dayanmaktadır. 14. ve 15. yüzyıllarda yaygınlaşmaya başlayan, Sufilik, mistik bir inanç ya da tercih konusu olmanın dışında bir yaşam tarzna dönüşen sosyal bir gerçeklik haline gelmiştir. Bu gelenek bütün inançların ve inananların birliğini simgelemektedir.

Rumi Tarot Falı Nedir?

    rumi tarot falı destesi 78 karttan oluşmaktadır. Her bir kartta, birbirinden farklı derin anlamlar içeren bir cümle yazmaktadır.
    Rumi tarot, klasik tarot geleneği üzerine kurulu olan bir tarot yorumlama tekniğidir. Mevlanın artık evrenselleşmiş olan hayat görüşünden esinlenilerek yorumlanmasıyla, daha çok ruhunuzun derinlerine, gerçekliklerine ulaşmanıza yardımcı olcaktır.
    Rumi tarot, Doğunun gizemli zenginliğiyle sufi geleneğinin önemli bir şairi olan Mevlana Celaleddin Rumi'nin bahsettiği, sevgiyi ve sevginin yücelten gücüyle hazırlanan bu görkemli kartlar eşliğinde, ruhunuzun aydınlacak bir yolculuğa çıkabilir ve bu yolculukta içinizdeki bilgeliği keşfedebilirsiniz.
    Rumi tarot destesi, bilinmeyene, sezgilere, meditasyon ve hayal gücüne dayanarak yorumlanır. Ekileyici ve egzotik şekilleri ve yorumlarıyla ruhunuzu harekete geçirecektir.

Rumi Tarot Falı Dizilimleri

    Basit Rumi tarot diziliminde ilk olarak 20 tane kart seçilir. İçinizden 1 ile 20 arasında bir sayı tutarak seçtiğiniz karta istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Bu sorular hayatınızla ilgili merak ettiğiniz, nasıl mutlu olabileceğiniz, hayatınızın ayına oturup oturmayacağı, doğruyu kişiyi bulmanız, aşk, arkadaşlık, iş gibi alanlarda aklınıza takılan sorular olabilir.
    Badem kapısı açılımında ise öncelikle kartlarla karıştırılır ve kesilir. Desteden 5 kart açılır. Bir karta ortaya, diğer kartlar ortadaki kartın iki yanına, üstüne ve altına birer tane olacak şekilde yerleştirilir. İlk kart yani ortadaki kart sizi temsil eder. 2. ve 3. kart olan yanlardaki kartlar ise ruhsal güçlerinizin etkisi temsil eder. Son olarak 4.ve 5. kartlar olan alt ve üst kısımdaki kartlar da dünya hayatınızın iç ve dış baskılarını temsil eder.

Gerçek Fal Telefon Hattı Gerçek Fal Whatsapp Hattı Gerçek Fal ve Gerçek Falcı instagram