Menü Kapat

BİR KEHANET SANATI OLARAK VEDİK ASTROLOJİSİ

BİR KEHANET SANATI OLARAK VEDİK ASTROLOJİSİ - Blog - Nar Fal

BİR KEHANET SANATI OLARAK VEDİK ASTROLOJİSİ

Bildiğimiz batı astrolojisinin kullandığı tekniklerden ayrılan vedik astrolojisi Hindistan topraklarında doğmuştur. Daha fazla kaderimizden, karmadan ve ruhumuzun ihtiyaçlarından bahseden kadim bir öğretidir.

Kendine özgü matematiksel hesaplar kullanan vedik astrolojisi modern astroloji olarak bilinen popüler astrolojinin bir dalı değil; tamamen özgün bir yöntemdir. Ancak burçlar, evler ve gezegenlerin açılarıyla yarattıkları etkiler gibi aynı materyalleri kullandığını söyleyebiliriz.

VEDİK ASTROLOJİSİ

Hint (vedik) astrolojisinde esas olan öz burç Güneş’ten değil Ay’dan gelir. Ay hem duyguların hem de aklın merkezidir; dolayısıyla kişiliği de doğrudan o belirler. Bir diğer önemli husus da yükselen burçtur. Yani Hint astrolojisinde Güneş batı astrolojisindeki kadar birincil dereceden öneme sahip değildir.

Burada bahsetmemiz gereken kritik nokta yorumlama yaparken kullanılan teknikler vasıtasıyla daha çok geleceğe dönük tahminlerde bulunmasıdır. Bu da akıllara Hint astrolojisinin kehanet olup olmadığı sorusunu getirir.

Ay’ın hangi konumda bulunduğuna bağlı olarak yorumcular hayattaki büyük değişimleri ve dönüşümleri daha net şekilde görülebilir. Ayrıca “sadesati” denilen dönemler de ne zaman durmamız veya harekete geçmemiz gerektiği konusunda isabetli ipuçları verir. Öte yandan “atmakaraka” denilen kader noktaları da yaşamda var olma amacımızı da belirlediğinden kullanılan tekniklerin direkt sonuçlar verdiğini de söyleyebiliriz.

Hint astrolojisindeki burcunuz batınınkinden daha farklı çıkabilir, bu durum sizi şaşırtmasın. Yorumları okurken özellikle ay ve yükselen burcunuzu dikkate alın. Gezegenlerin ve takımyıldızlarının size özel konumlarını bilmeniz daha doğru öngörüler okumanızı sağlar.

(Ayrıca kişiliğinize yönelik daha fazla bilgiler edinmek için fal baktırmak isterseniz fal çeşitleri içinden seçeceğiniz herhangi bir gerçek fal için online fal servislerinden de hizmet talep edebilirsiniz. Dilediğiniz gibi gerçek kahve falı online tarot falı su falı katina falı seçeneklerinden biri tercih edebilirsiniz.)

https://www.instagram.com/nar_fal/reels/

54 Comments

 1. Eylül

  Vedik astrolojisini ilk defa buradan duydum bu site hiç duyulmamış önemli şeyler paylaşıyor ve öğrenmesi çok zevkli teşekkürler🤗😇

 2. Murat Burak

  Vedik astrolojisine gayet güzel anlatmışsınız Ben bunu biliyorum Burada da gayet iyi ve açıklayıcı bir şekilde yazı olmuş bir makale olmuş Ben şahsen çok keyif aldım okurken teşekkürler

 3. Ülkü

  Bir astroloji gerçekten bence çok önemli bir dal Özellikle bu burç yorumlarını ben çok takip ediyorum burada da astroloji Her yerinden inceliyorsunuz gerçekten çok beğendim yazılarınızı Teşekkür ederim tek adres Sizsiniz

 4. Sertap

  Vedik astrolojisine daha önce hiç duymamıştım sayenizde duymuş oldum bu konu hakkında bir bilgim oldu Teşekkür ederim İyi ki varsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTELEFON ET