Menü Kapat

Peri Tarotu

Peri Tarotu | Blog - Nar Fal

Peri Tarotu

Peri Tarotu Nedir?

Çıkış yeri Britanya ve İrlanda olan Peri Tarotu, varlığını uzun yıllardır devam ettirmektedir. Ancak bu tarot falına herkes bakamaz. Özel olarak bakılan bir tarot çeşididir. Fazla bilinmediği için bakan falcılar nadir bulunmaktadır. Oldukça gizemli bir fal çeşidi olduğu söylenebilir. Baktıran kişi, falcısını iyi seçmelidir. Yalnızca gerçek falcı bu tarota bakabilecek enerjiye sahiptir. Peri Tarotu, Anna Franklin tarafından yazılmıştır. Hayatınızda bulunan sıkıntıları, geçmişte yaşanan olayları ve bu olaylarının nedenini ortaya döker. Bununla birlikte gelecekten de haber vermektedir. Genelde gerçekliklere daha olumlu ve ılımlı yaklaşan bir fal çeşididir.

Fal için kullanılan özel Peri Tarotu kartları üzerinde bulunan simgeler perileri temsil etmektedir. Kartlar dört ayrı mevsime ayrılır. Falda bulunan perilerin her biri başka bir mevsimi simgeler. Açılan kartlar simgelenen perilere göre yorumlanır. 60 adet karttan oluşan bir desteye sahiptir. Her perinin kendine ait özellikleri vardır. Kraliyet ailesini simgeleyen 52 kart dışında kalan 8 kartta şenlik kartıdır. Deste içerisinde bulunan kral ve kraliçe kartları falan baktıran kişiyi simgeler. Epey zor bir bakıma sahiptir. Yıldızname ile eş değer olan bir fal türüdür. Bakan kişiyi bulmak epey zahmetlidir. Özel bir yetenek gerektirir.

Peri Tarotu Nasıl Bakılır?

Pek çok farklı dizilimi vardır. Yaygın olarak kullanılan yöntemde ilk olarak kartlar karıştırılır. Fal baktıran kişi tarafından kartlar bir noktada kesilir. Ardından seçilen kartlar dizilir. Kartlar teker teker açılır ancak her bir kart için ayrı bir soru sorulur daha sonrasında açılır. İlk kart açıldığında yorumlama tamamen bitmeden diğerine geçilmez. Fala bakan kişinin kuvvetli bir enerjisinin olması gerekir. Bu enerji sayesinde daha doğru sonuçlar ortaya çıkar. Gerçek falcı enerjisi ile kartlar arasında kurulan bağ önemlidir. Bu bağ size tüm detayları aktaracaktır. 

Peri Tarotu Dizilimi Hakkında

  • Peri pazara dizilimi; yaşanılan hayatla ilgili sorulan sorulara genel yorumlamalar yapılmaktadır. 11 kart seçilir.
  • Peri kehaneti dizilimi; sadece bir soruya cevap aranır. 7 kart seçilir.
  • Peri meşesi dizilimi; kaygıların ve yaşanılan sorunların nedenini bulmada etkili bir yöntemdir. 10 kart seçilir.
  • Peri höyüğü dizilimi; geçmişte yaşanan önemli olayları ve sorunları belirlemek için etkilidir. 13 kart seçilir ve sorular sorulur.
  • Peri yılı açılımı: falı bakılan kişinin bir sonraki yılı yaşayacakları hakkında yorumlar yapılır. 12 kart seçilir.
  • Peri armağanları; kişinin ne tür yeteneklerini kullanması gerektiği ve bunu yaparken karşısına çıkabilecek engellerin öğrenilmesi için yorumlanır. 5 kart seçilir.

İsmimizin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir