Menü Kapat

Fal Çeşitleri Nelerdir?

Fal Çeşitleri Nelerdir? | Blog - Nar Fal - Ankara Fal Cafe - Kafe Ankara Fal , Kızılay Fal , İstanbul Fal , Fal , Ankara Falcı , Kızılay Falcı , İstanbul Falcı , Falcı , Ankara Falcılar , Kızılay Falcılar , İstanbul Falcılar , Falcılar , Ankara Fal Cafe , Kızılay Fal Cafe , İstanbul Fal Cafe , Fal Cafe , Ankara Fal Cafeler , Kızılay Fal Cafeler , İstanbul Fal Cafeler , Fal Cafeler , Ankara Medyum , Kızılay Medyum , İstanbul Medyum , Medyum , Ankara Medyumlar , Kızılay Medyumlar , İstanbul Medyumlar , Medyumlar , Ankara Meşhur Fal , Kızılay Meşhur Fal , İstanbul Meşhur Fal , Meşhur Fal , Ankara Meşhur Falcı , Kızılay Meşhur Falcı , İstanbul Meşhur Falcı , Meşhur Falcı , Ankara Meşhur Falcılar , Kızılay Meşhur Falcılar , İstanbul Meşhur Falcılar , Meşhur Falcılar , Ankara Online Fal , Kızılay Online Fal , İstanbul Online Fal , Online Fal , Ankara Online Falcılar , Kızılay Online Falcılar , İstanbul Online Falcılar , Online Falcılar , Ankara Online Fal Cafe , Kızılay Online Fal Cafe , İstanbul Online Fal Cafe , Online Fal Cafe , Ankara Fal Uygulaması , Kızılay Fal Uygulaması , İstanbul Fal Uygulaması , Fal Uygulaması , Ankara Fal Uygulamaları , Kızılay Fal Uygulamaları , İstanbul Fal Uygulamaları , Fal Uygulamaları , Meşhur medyum, meşhur medyumlar, en iyi medyum. Ankara medyum, ankara medyumlar, Ünlü medyum, ünlü medyumlar, ünsüz medyum, ünsüz medyumlar, kızılay medyum.

FAL ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Yüzyıllardır devam eden fal geleneği, özellikle Osmanlı döneminde oldukça yaygın hale gelmiştir. Ancak Osmanlı’dan çok eskiye dayanan bir tarihi vardır. Fal tek bir alanda değil pek çok çeşitte bakılmaktadır. Çok fazla çeşidi olan fal bakma yöntemlerinden, kahve falı, tarot falı, katina falı, bakla falı, el falı ve iskambil falı en yaygın olanlarıdır. Peki bu fal çeşitleri nedir? Nasıl bakılır? Gelin hep birlikte bunu inceleyelim.

Kahve Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Oldukça popüler bir içecek olan Türk kahvesi, fal konusunda da ön plana çıkmaktadır. Tarihi çok eskilere dayanan kahve falı, başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede yaygın hale gelmiştir. Kahve içildikten sonra fincanda kalan telvelerin oluşturduğu şekillerden yola çıkılır. Fal bakan kişilerin sezgileri ve hisleri sayesinde bu telveler yorumlanır. Diğer fal çeşitlerine göre kahve falı, çok daha popülerdir.

Tarot Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Tarot falı, ortaçağın sonlarına doğru ortaya çıkmış bir fal çeşididir. 78 adet karttan oluşan bir desteye sahiptir. Tarot falında özellikle yakın gelecek ile ilgili yorumlar yapılır. Eğer siz de yakın geleceğiniz ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız tarot falına başvurmanız çok iyi bir seçenek. Öncelikle tarot bakılırken, baktıran kişiye, kartlara odaklanması gerektiği söylenir. Ardından 3 adet kart seçilir. Sağda veya solda yer alan kartların anlamları farklıdır. Sağda bulunan kart daha çok mevcut durumu simgeler. Solda bulunan kart ise hayalleri ve planları simgeler.

Katina Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Genelde aşk hayatı için baktırılmasıyla ünlü bir fal çeşididir. Birçok ülkede yaygınlaşan katina falı, son yıllarda Türkiye’de de popüler bir hale gelmiştir. Tıpkı tarot falında olduğu gibi kartlar yoluyla bakılmaktadır. 65 adet karttan oluşan bir destesi bulunur. Aşk hayatı için özellikle tercih edilen bu fal çeşidi yol gösterici bir özelliğe sahiptir. Sizde aşk hayatınız ile ilgili gelişmeleri öğrenmek için katina falına başvurabilirsiniz.

Fal Çeşitleri Nelerdir? | Blog - Nar Fal
Fal Çeşitleri Nelerdir? | Blog – Nar Fal

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Kökeni Hindistan ve Mısır’a dayanan bir fal çeşidi olarak karşımıza çıkar. Bakla falında gerekli bazı malzemeler bulunur. Bunlardan biri nohut bir diğeri ise özel taşlardır. Her bir malzemenin farklı anlamı bulunmaktadır. Genelde bu falda aşk hayatına dair yorumlar yapılır. Aşk hayatında yaşanan belirsizliklerin ve sorunların çözümlenmesi ile öne çıkar. Profesyonel falcılar tarafından bakılan bakla falına siz de baktırabilirsiniz.

El Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Her insanın avucunda çizgiler bulunur. Bu çizgilerin ilerleyişi her bireyde farklıdır. Avuç içinde bulunan bu çizgiler, doğum, yaşam ve ölüm zamanlarının kesişme noktasıdır. Çizgilerin ilerleyişi konusunda oldukça fazla bilgiye sahip olan falcılar vardır. Bu çizgilere bakarak falcılar, yakın ve uzak gelecek hakkında bilgi verir. Sizde geleceğiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız el falını mutlaka deneyin.

İskambil Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Yüzyıllar önce ortaya çıkmıştır. İskambil falı, özellikle yakın gelecek hakkında ve geçmiş hakkında bilgi verir. Toplamda 52 adet karttan oluşan bir desteye sahiptir. Geçmiş ve yakın gelecek dışında aşk hayatında da bilgi verir. Aşk hayatında yaşanan sorunları ortaya çıkararak bunların çözümüne dair yollar gösterir.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir