Menü Kapat

Merkür Retrosu Nedir?

Merkür Retrosu Nedir? | Blog - Nar Fal

MERKÜR RETROSU NEDİR?

Merkür Retrosu, bütüne bakıldığında gerileme anlamına gelmektedir. Gezegen geriye doğru hareket etmektedir ve bu durum Dünya’dan bakıldığında da böyle gözükmektedir. Gezegenlerde yaşanan bu gerileme insanları da etkisi altına alır. Merkür gezegeni, geriye doğru hareket ettiğinde astrolojik olarak dinlenme ve yerinde sayma döneminin başladığı görülür. Bu nedenle pek çok karmaşa ortaya çıkar. Faaliyetler bu dönem içinde ilerleme göstermez. Bir iletişim gezegeni olması nedeniyle Merkür’ün gerilemesi, iletişim alanında problemler ortaya çıkarır. Bu iletişim ise sadece yazışma ile sınırlı değildir. Yazışma dışında bu dönemde haberleşme, teknoloji, seyahat, düşünce gibi pek çok konuda sıkıntı çıkacaktır. Bir iletişim gezegeni olması nedeniyle günlük hayatta birçok problemin ortaya çıkmasına sebep olur.

Bütün burçlar bu gerilemeden etkilenir. Ayrıca her biri farklı şekilde etkiler yaşayacaktır. Her ne kadar kötü bir durum olarak görülse de hayatta bulunan karışıklığın giderilmesini sağlar. Hayatınızda bulunan fazlalıkların artık çıkma vakti gelmiş demektir. Merkür Retrosu, etkisi sırasında iletişimde sıkıntılar çıkacak ve kopukluklar yaşanacaktır. Özellikle yanlış anlaşılmaların fazla olacağı bir dönemdir. Bu nedenle yanlış anlaşılmamaya dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca teknolojik alanda ortaya çıkan sıkıntılarda bu dönem içinde kendini göstermektedir. 

Merkür Retrosu Ne zaman Başlar ve Ne Zaman Biter? 

Yılda 2 ya da 3 defa Merkür Retrosu yaşanmaktadır. Etkilediği alanlarda sıkıntı çıkaran, işleri bozan Merkür Retrosu bir aya yakın süre etkisini gösterir.

Merkür Retrosu Burçlara Nasıl Etki Eder?

Koç Burcu

Bu dönemde özellikle ilişkilerine dikkat etmesi gerekir.

Boğa Burcu

İletişim araçlarını kullanırken dikkatli davranmalıdır. 

İkizler Burcu

İkizler burcu bu dönemde eski sevgilileri ile karşılaşabilir ya da onlarla iletişim kurabilir. Eski sevgilileri ikinci bir şans istemek için onları rahatsız edecektir.

Yengeç Burcu

Aile içinde bir takım sorunlar baş gösterebilir. Ayrıca iletişim kurarken de sorunlar ortaya çıkar. Genel olarak bu dönem içinde sakin davranması gerekir.

Aslan Burcu

Arkadaşlık ilişkilerinde sorun yaşama ihtimali yüksektir. Bununla birlikte yapacağı seyahatlerde de problemler ortaya çıkabilir. Attığı adıma dikkat etmesi gerekir.

Başak Burcu

Birine para göndereceği zaman veya para alacağı zaman titiz davranması gerekir.

Terazi Burcu

Kararsız kaldığı bir konu olursa kesinlikle adım atmamalıdır. Onlar için en iyi seçenek beklemek olacaktır.

Akrep Burcu

Psikolojik anlamda zorlanabilir.

Yay Burcu

İlişkilerinde sorunlar ortaya çıkabilir. Partneri ile konuşurken dikkatli davranmalıdır.

Oğlak Burcu

Merkür Retrosu gerçekleşen dönem içinde Oğlak burcu, kariyer alanında değişiklikler yaşayacaktır.

Kova Burcu

Eğitim alanında, seyahatlerinde ve iletişimlerinde farklılıklar ortaya çıkar. Bu konulara dikkat etmelidir.

Balık Burcu

Maddi konularda dikkatli hareket etmelidir. 

Merkür Retrosu Nedir? | Blog - Nar Fal
Merkür Retrosu Nedir? | Blog – Nar Fal

( fal baktırmak isterseniz fal çeşitleri içinden seçeceğiniz herhangi bir gerçek fal için online fal servislerinden de hizmet talep edebilirsiniz. Dilediğiniz gibi gerçek kahve falı online tarot falı su falı katina falı seçeneklerinden biri tercih edebilirsiniz.)

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir