Menü Kapat

Kum Falı

Kum Falı | Blog - Nar Fal

KUM FALI NEDİR?

KUM FALI VE REMİL FALININ İŞLEVİ AYNI MIDIR?

İnsanlar, geçmişten bu yana gelecek hakkında bilgi almak için çeşitli yollara başvurmuştur. Sürekli gizemleri çözmek için uğraşmışlardır. Bu yollardan biri de kum falı yani remil olarak karşımıza çıkmaktadır. Kum falının ortaya çıkışı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Özellikle Arap coğrafyasına bakıldığında kum falının oldukça yaygın bakıldığı görülür. Kum falına bakan kişiye ‘remmal’ denilmektedir. 

Adı remil olsa da halk arasında kum falı olarak geçer. Tıpkı yıldızname falında olduğu gibi ebcet sayısına dikkat edilir. Ancak kum falında kâğıt yerine isminden de anlaşıldığı gibi kum kullanılır. Tüm yorumlamalar kuma bakılarak gerçekleştirilir. Kolay gibi görünür ancak bilgisiz kişilerin bakması yanlış sonuçlar doğuracaktır. Kesinlikle alanında uzman, profesyonel bir kişi tarafından kum falına bakılmalıdır. 

Kum falına hemen baktırılamaz. Öncesinde yapılması gereken bazı işlemler bulunur. Bu işlemler üç öncesinden başlayacaktır. İşlemler tamamlandıktan sonra ve uygun koşullar oluşturulduğunda kum falına bakılır. Kum falının bakılacağı alan mutlaka temiz olmalıdır. Ayrıca her koşulda olmadığı gibi herhangi bir zaman diliminde de bakılmaz. 

Birçok şartı bulunan bu fal için uygun bir hava koşulu ve uygun bir zaman belirlenmelidir. Uğursuz sayılan bazı anlar vardır. Kesinlikle bu anlarda bakılması doğru değildir. Özellikle yağmurlu, bulutlu havalarda, akşam saatlerinde bakılmaz. Doğru bir analiz için de mutlaka bilgili kişilere baktırılması gerekir. 

Kum Falına (Remil) Nasıl Bakılır?

Kum falına bakılmadan önce uygulanması gereken bazı şartlar vardır. 3 gün önceden bu işlemler başlatılır. Gün geldiğinde ise temiz bir alan seçilir. Hava durumuna bakılır. Uygun bir hava varsa ve vakitte uygunsa kum falı bakılmaya başlanır. Ayrıca temiz kıyafetler de giyilmesi gerekir. Uğursuz görülen saatlerde bakılmaz.

Bilgi gerektiren bu fala, uzman kişiler online falcılar tarafından bakılır. Çok tok olmamakla birlikte niyete odaklanılması gerekli şartlar arasında yer alır. Remil, her iki noktada bir çizgi anlamına gelir. Şekiller parmak ile çizilir. Noktalar ve çizgiler ile birlikte bazı şekiller oluşturulur. Ayrıca bu şekiller ile burçlar arasında bulunan oran hesaplanır. Buna uygun olarak da yorum yapılmaya başlanır. Tek sayılar bir noktayı ifade ederken çift sayılar çizgi anlamına gelir. Remilde pozitiflik ve negatiflik dört ayrı değer taşımaktadır. İlk derece en güçlü olunan anı temsil ederken son derece ise en güçsüz ve zayıf olunan anı simgelemektedir. Pozitiflik Sad olarak belirtilirken negatiflik nah olarak belirtilir. Bunun dışında kum falı baktıracak kişinin niyetini fal başlamadan önce mutlaka söylemesi gerekir. 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir