Menü Kapat

Her Sorunun Cevabı Bu Falda: Çay Falı

Her Sorunun Cevabı Bu Falda: Çay Falı | Blog - Nar Fal fal, falcı, fal cafe, fal kafe, tarot, tarot falı, online fal, en iyi fal, en iyi falcı, en iyi falcılar,

Her Sorunun Cevabı Bu Falda: Çay Falı

Çay falı, yıllar öncesine dayanan bir tarihe sahiptir. Ortalama 5000 yıl öncesine dayanan bir geçmişi vardır. Orta Asya’da popüler bir hale gelmesiyle birlikte zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Kahve falına oranla bakımı çok daha zordur. Çünkü çay yapraklarından çıkarılan anlamları anlamak büyük bir bilgi gerektirir. Ayrıca altıncı hissi de mutlaka gerektirir ve yoğun enerjiye ihtiyaç duyar. Kısacası sezgiye dayandığı söylenebilir. Bununla birlikte aşk, iş, aile, kariyer, sağlık hayatına dair her konu hakkında soru sorulabilir. Tüm konuları kapsayan bir fal çeşididir.

Çay Falı Nasıl Bakılır?

Yıllar içinde tüm dünyaya yayılan çay falı tek bir bakım şekline sahip değildir. Hemen hemen her yörede farklı bakım şekillerine sahiptir. İlk yöntemde çay, standart bir yöntemle hazırlanır. Hazır hale gelen çay içilir ve kahve falında olduğu gibi çay bitince tabağın üzerine kapatılır. Soğuduktan sonra ise artık bakılmaya hazır hale gelir ve çay yaprakları tek tek yorumlanır. İkinci yöntemde çay yine hazır hale getirilir ve içilir. Daha sonra ise kapatılır. Diğer yöntemden farklı olarak kapatılan bardak açılmaz. Açılmadan kapalı haliyle dışardan yorumlanır. Burada bardağın dibi kalp kırıklıkları ve ruh hali ile ilgili bilgi verecektir. Orta kısmı ise yakın zamanda gerçekleşecek şeyleri söyler. En üst kısmı ise birkaç aylık süreç hakkında bilgi verecektir.

Çay falının üçüncü yönteminde ise çay içildiği esnada çayın kokusu içe çekilir ve o esnada bir soru düşünülür. Ardından çay içilir ve bittikten sonra çay fincanı saat yönünde çevrilir. Yapraklar fincanda duracak şekilde çay dökülür. Fincanda kalanlar için ise yorumlamalar yapılır ve düşünülen sorunun cevabı çıkarılır.

Çay Falı Bakılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eğer çay falı bakılacaksa mutlaka cam bardak kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • Falın daha iyi bakılabilmesi için büyük çay yaprakları ile çay demlenmesi gerekir.
  • Poşet çay ile bakılmamalıdır.
  • Özellikle çayın demine dikkat edilmelidir. Bol demli olmalıdır.
  • Büyük ağızlı bir bardak kullanımı falın daha iyi bakılabilmesini sağlayacaktır. 
  • Süzgeç kullanımı uygun değildir çünkü zaten bu fala çay yaprakları ile bakılacaktır.
Her Sorunun Cevabı Bu Falda: Çay Falı | Blog - Nar Fal
Her Sorunun Cevabı Bu Falda: Çay Falı | Blog – Nar Fal

Online Çay Falı

Fal baktırmak için hemen siz de bize ulaşın. Online fal seçeneği ile hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan fal baktırın. Nar Fal aracılığı ile istediğiniz her fal çeşidine hem sesli hem de görüntülü olarak ulaşabilirsiniz. Kahve falı, su falı, tarot falı, aşk falı, kül falı, durugörü, yıldızname gibi tüm çeşitlerimize online olarak baktırabilme imkanını sizlere sunuyoruz. Artık gerçek falcı aramakla uğraşmanıza ve ayağına gitmenize gerek kalmayacak. Tek tıkla bize ulaşın ve olduğunuz yerden fal baktırın.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir