Menü Kapat

MISIR ASTROLOJİSİNDEKİ BURCUNUZU ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

MISIR ASTROLOJİSİNDEKİ BURCUNUZU ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ? - Blog - Nar Fal

Batı astrolojine hepimiz aşinayız, ancak Mısır astrolojisine de bir göz atarak kişiliğinize dair bilgileri derinleştirmeye ne dersiniz?

İçsel dünyanızın derinliklerine inerken gerçek fal yöntemlerinden faydalanabiliriz elbette. Ancak kadim öğretiler gerçek fal dışında da seçenekler sunar. Astroloji dünyada en bilinen yorumlama sanatıdır. Ve  tarih boyunca her topluluk kendi kültüründen gökcisimlerini yorumlama sistemleri geliştirmiştir. Bunlardan en eskisi Mısır astrolojisidir. 12 farklı burçtan oluşur ve her burç Eski Mısır tanırlarından birini simgeler.

29 AĞUSTOS – 27 EYLÜL: THOTH

Thoth kelimelerin, matematiğin ve öğrenmenin tanrısıdır. Bu burcun insanları meraklı, girişimci, otoriter ve organizasyon oluşturmaya yeteneklidir. Savaşçı bir ruha sahiptir ve dürüstlüğe, cömertliğe ve sadakate çok önem verir. Hayatın neşeli ve mutluluk verici taraflarına doğru çekilir. Doğuştan bir öğretmen ve araştırmacıdır.

28 EYLÜL – 27 EKİM: HORUS

Firavunların koruyucu, aşkın ve Güneş’in tanrısı. Nazik ancak sabırsız ve inatçıdır. Uzun vadeli projeler üretir ve risk almayı severler. Siyaset ve felsefe gibi konulardan hoşlanır. Adalet duygusu gelişmiş, kontrolcü ve cesur liderlerdir.

28 EKİM – 26 KASIM: WADGET

Bilgeliği simgeleyen tanrıdır. Mantıklı ve temkinli olup ailelerine düşkün bireylerdir. Bazen kötümser ve kendini beğenmiş olabilir. Ayrıntıcıdırlar.

27 KASIM – 26 ARALIK: SEKHMET

Savaş tanrısı. Gururlu yapılarının altında hassas ruhlu bir insan vardır. Gözlem yetenekleri gelişmiştir. Zor tatmin olan mükemmeliyetçi insanlardır. Fazla kontrollü olabildiklerinde zor kişiler olarak nitelendirilirler.

27 ARALIK – 25 OCAK: SFENKS

Hazinelerin koruyucusu. Hırçın ve oldukça disiplinlidirler. İnsanları rahatça çözebilir ve doğru tahminlerde bulunabilirler. Tutkulu ve aynı zamanda da duygusaldırlar.

26 OCAK – 24 ŞUBAT: SHU

Rüzgar ve Güneş ışığı tanrısı. Sakin, adil ve etkileyici karakter. Prensipli ve mizah yönleri güçlü kişilerdir. Bu burcun insanları sanatkar ruhludur ve yaratıca güce sahiptir.

25 ŞUBAT – 26 MART: İSİS

Ana tanrıça. Kendine öne atan, enerjik dolu, hayattan keyif almayı bilen insanlar. Güvenilir, iyimser, kararlı ancak bazen fazla idealist ve ulaşılması zor standartları olabilir.

27 MART – 25 NİSAN: OSİRİS

Üretkenlik ve büyüme tanrısı. Sıradan bir insan değildir. Yeni maceralara atılmaktan çekinmeyen meraklı bir karakterleri vardır.  Arkadaşlıkları sağlam olur.

26 NİSAN – 25 MAYIS: AMUN

Dünyayı yaratan tanrı. Önderlik edebilen iradeleri güçlü kişiler. Vicdanlıdır ve zengin bir hayal dünyaları vardır. İleri görüşlülüğe ve nezakete önem verirler.

26 MAYIS – 24 HAZİRAN: HATHUR

Dünya ve gökyüzü tanrısı. Yalnız kalmaya tahammül edemez, insanlara çabucak güvenir. Aşka çok değer verir. Fedakar insanlardır.

25 HAZİRAN – 24 TEMMUZ: ANKA

Karizmatik ve ikna etme kuvvetleri olan inatçı insanlar. Cesur olmalarıyla dikkat çekerler. İnsanlar tarafından hayranlık uyandıracak fikirleri ve davranışları vardır.

25 TEMMUZ- 28 AĞUSTOS: ANUBİS

Ölüm ve öteki diyar tanrısı. Çelişkiler içinde yuvarlanan idealist insanlar. Gizemli, sırlara dolu ve bilinçaltına dünyasına meraklıdırlar.

https://narfal.com/

https://www.instagram.com/nar_fal

İlgili yazılar

61 Comments

 1. Emre Yılmaz

  Teşekkür ederim. Bu merakımı giderdiniz gerçekten. Merak etmiştim. Yalan olmasın. Kıymetli güzel bilgilerdi sevdim.

 2. Gökhan

  Başta inanmadım ama gerçekten dedikleri çıktı şoktayım ya bu kadarını beklemiyordum çok sasırdım çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim çok başarılı işinde muhteşem ya

 3. Selda

  Misir astrolojine göre aciklama yapilmis bence benim özelliklerimi yansıtıyor burada astroloji ile ilgili yazilan yazilar cok faudali

 4. Şahin Ersoy

  Mısır Astrolojisinde Anka burcu olduğumu bilmiyordum vay be bilgiler için teşekkürler admin sayende özgüvenim yerine geldi ?

 5. Asli

  Mısır astrolojisinde ki burcum isis özelliklerini taşıyorum çok memnun kaldım sitenizi yakından takip ediyorum ve çok güzel içerikler paylaşıyorsunuz teşekkürler

 6. Murat Burak

  Mitoloji astrolojisine göre burcum çok iyi anlatılmış Ben ilk defa bu kadar Bilgili ve gerçeği anlatan bir site görüyorum hep buradan okuyacağım teşekkürler

 7. Yaren

  Böyle konulara inanmazdım ama gerçekten de Hepsi de doğru mu çıkar inanmayın kişilerimde İnanduruyorsunuz çok mükemmel bir yersiniz

 8. Dilara

  Gerçekten burcumun tarzına göre özelliklerimi okuduğum ne dediyseniz oyum özelliklerini taşıyorum Siz harikasınız

 9. Cavidan

  Mısır astrolojisinde ki burcumu çok öğrenmek istiyordum bu paylaşımda gördüm ve Öğrenmiş oldum Çok teşekkürler İyi çalışmalar

 10. Ülkü

  Anka olduğum çok mutluyum yani Hem karizmatik gelmedi Sarıldığım için mutlu memnun kaldım Çok da beğendim teşekkürler

 11. Dilan

  Böyle bilgileri öğrenmek ve duymak benim için çok değerli bir şey her zaman buradan dinlerim ve duyarım bulunmaz bir yersiniz

 12. Sertap

  Yakınlarımın burçlarına baktım özelliklerini yakınlarımda görüyorum Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş insanların gerçek karakterlerini Buradan da anlayabiliyoruz

 13. Turkan

  Burcuma göre özelliklerini taşıyorum Çevremdeki insanların borcunu Bildiğim kadarıyla onlar da taşıyor gerçekten insanları tanımak için buradan bu yazıları okumak yetiyor

 14. Murat Tezler

  Mısır Astrolojisinde benim burcum İsis çıktı. Gerçekten de Tanrıça İsis’e hep ilgi duymuşumdur. Kendine öne atan, enerjik dolu, hayattan keyif almayı bilen biriyim.

 15. Merve

  Sayenizde Mısır astrolojisine göre yorumlanmış bir burcumu gördüm ve okudum Çok keyif aldım bunları da öğrenmiş oldun teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir