Menü Kapat

MISIR ASTROLOJİSİNDEKİ TANRILAR

Batı astrolojine hepimiz aşinayız, ancak Mısır astrolojisine de bir göz atarak kişiliğinize dair bilgileri derinleştirmeye ne dersiniz?

İçsel dünyanızın derinliklerine inerken gerçek fal yöntemlerinden faydalanabiliriz elbette. Ancak kadim öğretiler gerçek fal dışında da seçenekler sunar. Astroloji dünyada en bilinen yorumlama sanatıdır. Ve  tarih boyunca her topluluk kendi kültüründen gökcisimlerini yorumlama sistemleri geliştirmiştir. Bunlardan en eskisi Mısır astrolojisidir. 12 farklı burçtan oluşur ve her burç Eski Mısır tanırlarından birini simgeler.

29 AĞUSTOS – 27 EYLÜL: THOTH

Thoth kelimelerin, matematiğin ve öğrenmenin tanrısıdır. Bu burcun insanları meraklı, girişimci, otoriter ve organizasyon oluşturmaya yeteneklidir. Savaşçı bir ruha sahiptir ve dürüstlüğe, cömertliğe ve sadakate çok önem verir. Hayatın neşeli ve mutluluk verici taraflarına doğru çekilir. Doğuştan bir öğretmen ve araştırmacıdır.

28 EYLÜL – 27 EKİM: HORUS

Firavunların koruyucu, aşkın ve Güneş’in tanrısı. Nazik ancak sabırsız ve inatçıdır. Uzun vadeli projeler üretir ve risk almayı severler. Siyaset ve felsefe gibi konulardan hoşlanır. Adalet duygusu gelişmiş, kontrolcü ve cesur liderlerdir.

28 EKİM – 26 KASIM: WADGET

Bilgeliği simgeleyen tanrıdır. Mantıklı ve temkinli olup ailelerine düşkün bireylerdir. Bazen kötümser ve kendini beğenmiş olabilir. Ayrıntıcıdırlar.

27 KASIM – 26 ARALIK: SEKHMET

Savaş tanrısı. Gururlu yapılarının altında hassas ruhlu bir insan vardır. Gözlem yetenekleri gelişmiştir. Zor tatmin olan mükemmeliyetçi insanlardır. Fazla kontrollü olabildiklerinde zor kişiler olarak nitelendirilirler.

27 ARALIK – 25 OCAK: SFENKS

Hazinelerin koruyucusu. Hırçın ve oldukça disiplinlidirler. İnsanları rahatça çözebilir ve doğru tahminlerde bulunabilirler. Tutkulu ve aynı zamanda da duygusaldırlar.

26 OCAK – 24 ŞUBAT: SHU

Rüzgar ve Güneş ışığı tanrısı. Sakin, adil ve etkileyici karakter. Prensipli ve mizah yönleri güçlü kişilerdir. Bu burcun insanları sanatkar ruhludur ve yaratıca güce sahiptir.

25 ŞUBAT – 26 MART: İSİS

Ana tanrıça. Kendine öne atan, enerjik dolu, hayattan keyif almayı bilen insanlar. Güvenilir, iyimser, kararlı ancak bazen fazla idealist ve ulaşılması zor standartları olabilir.

27 MART – 25 NİSAN: OSİRİS

Üretkenlik ve büyüme tanrısı. Sıradan bir insan değildir. Yeni maceralara atılmaktan çekinmeyen meraklı bir karakterleri vardır.  Arkadaşlıkları sağlam olur.

26 NİSAN – 25 MAYIS: AMUN

Dünyayı yaratan tanrı. Önderlik edebilen iradeleri güçlü kişiler. Vicdanlıdır ve zengin bir hayal dünyaları vardır. İleri görüşlülüğe ve nezakete önem verirler.

26 MAYIS – 24 HAZİRAN: HATHUR

Dünya ve gökyüzü tanrısı. Yalnız kalmaya tahammül edemez, insanlara çabucak güvenir. Aşka çok değer verir. Fedakar insanlardır.

25 HAZİRAN – 24 TEMMUZ: ANKA

Karizmatik ve ikna etme kuvvetleri olan inatçı insanlar. Cesur olmalarıyla dikkat çekerler. İnsanlar tarafından hayranlık uyandıracak fikirleri ve davranışları vardır.

25 TEMMUZ- 28 AĞUSTOS: ANUBİS

Ölüm ve öteki diyar tanrısı. Çelişkiler içinde yuvarlanan idealist insanlar. Gizemli, sırlara dolu ve bilinçaltına dünyasına meraklıdırlar.

https://www.instagram.com/nar_fal/reels/

İlgili yazılar

54 Comments

 1. Emrah

  Mısır astrolojisindeki Tanrıların 12 farklı burçlardan oluştuğunu yeni öğrendim anlamlarınıda Okudum bu site sayesinde

 2. Emre Yılmaz

  Ya çok merak ediyordum. Bu bilgi benim için önemliydi sayenizde öğrendim. Çok teşekkür ederim. İyiki varsınız. Ya harika bilgiler.

 3. Hümeyra

  Cesur ve ikna kabiliyetim yüksektir gayet yerinde bir yorum olmuş. Mısır astrolojisine bizlerle paylaştığınız için teşekkürler:)

 4. Şahin

  Açıkçası işin içine ” Tanrı ” kelimesi girdiği için baya ilgimi çekti. Yorumlarınızı baştan sona okudum gerçekten tatmin edici yorumlar yazılmış 🙂 İşinizi hakkıyla yaptığınız için ayrıca tebrik ediyorum harikasınız ?

 5. Asli

  Burcuma göre amun Tanrısı geliyor ve özelliklerini taşıyorum çok memnun kalıyorum buraya okurken çok keyif alıyorum Gerçekten iyi ki varsınız kendimi daha yakından tanıyorum sayenizde

 6. Murat Burak

  Hankur Tanrısı çıktı burcuma göre gerçekten özelliklerini taşıyorum inatçılığın var Ve ayrıca Karizmatik bir erkeğim az koşmadı kızlar peşimden Gerçekten hem fiziksel hem de huy olarak özellikleri tam olarak yazmışsınız teşekkürler

 7. Dilara

  Burcuma göre çıkan Tanrıyar özelliklerini çok iyi taşıyorum hepsinde nokta atışı Gerçekten teşekkürler

 8. Cavidan

  Anka Tanrısı çıktı gerçekten çok derin bir tarlanın ismi galiba çok güzel bir paylaşım mış keyif aldım

 9. Ülkü

  Tanrıların burcuna göre gerçekten özellikleri taşıyorum bu yazılarınızda kişileri tanımamıza yardımcı oluyor bir kez daha teşekkür ediyorum

 10. Sertap

  Insan bilir ve sevgilimin daha yeni burcuna denk gelen tanrısına baktığım resmen onun özelliklerini anlatmışsınız ben çok memnun kaldım �yi ki varsın

 11. Kemalcam

  Karizmatik ve ikna etme gücüm kuvvetli ve sizdende duymak daha ayri bir değer iyiki varsınız ya tsk ederim???

 12. Leyla

  Gerçekten matematikte çok iyiyimdir benden daha iyisini tanımam ve mısır tanrılarının da çıkmış iyi iyi bilgiler vermişsiniz

 13. Zehra

  Koç burcuyum ve gerçekten özelliklerini taşıyorum sizin Yazdığınız tanrılara göre Beğendim yani bu yazıyı çok faydalı olmuş

 14. Emine

  Benim ve Çevremdeki insanların burcuna baktım tanrılarına göre özelliklerini Gerçekten çok doğru yazmışsınız insanları tanımak için buradan bunları okumak yetiyor

 15. Merve

  Okurken çok şaşırdım Resmen beni anlatmışsınız yakın Çevremdeki insanların burçları bile Onları yansıtıyor

 16. Abdurrahman Damar

  Benimkisi hathur oluyor buna göre ben Haziran 1 doğumluyum ve bana hathur çıktı bu bilgiyi de öğrendiğim iyi oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir