Menü Kapat

Rumi Tarot Nedir?

ask-melek-rumi-tarot-kahve-yildizname-katina-peri-su-fali-tarot-fali-online-ask-fali-canli-gercek-fal-nar-fal-fal-santrali-rumi-tarot-nedir-Rumi Tarot Nedir? | Blog - Nar Fal

Rumi Tarot Nedir Nasıl Bakılır?

Rumi Tarot Tarihçesi

Nigel Jakson, Sufi geleneğini detaylı olarak araştırmış ve derin araştırmalar sonucunda Rumi tarot kavramını ortaya çıkarmıştır. Zamanla geniş kitlelere hitap eden ve tüm dünyaya yayılan bir tarot çeşidi olmuştur. Sufi geleneğinin derinlerine inildiğinde ise temelinde bencillikten uzak olunduğu, öz benliğe varıldığı görülür. Hatta bu gelenekte inanç artık bir yaşam tarzına dönüşmüştür. Sosyal bir gerçeklik haline gelmiştir. Tüm inançların birliğini, genelini temsil ettiği söylenebilir. Özellikle 14. ve 15. yüzyıllarda gitgide yaygınlaşan bu tarot çeşidi ile gerçekliğe varıldığı görülür. İç sese ise büyük önem verilir.

Rumi Tarot Nedir?

Rumi tarot destesi toplamda 78 adet karttan oluşur. Bu kartların her birinde derin manalar içeren özlü sözler yer alır. Sözler, Mevlana’nın görüşlerinin yorumlanması ile oluşturulmuştur. Aslında genel anlamda baktığımızda Rumi tarot, klasik tarotun üzerine kuruludur ve burada yer alan yorumlama tekniklerinden faydalanır. Mevlana’nın sözleri ile harmanlanan kartlar, gerçekliğe ve ruhun derinliklerinde yer alanlara ulaşılmasını sağlar. Ruhunuzun derinliklerinde yer alan sevgiye ve güce, Doğu’nun kültürünü en iyi şekilde yansıtan Mevlana’nın sözleri ile ulaşarak hayatınızın gizemlerini çözebilirsiniz. Bu tarot ile ruhunuzu aydınlatmaya ve hayatın manasına ulaşmaya hazır olun. Bunun yanında özellikle hayal gücünün ve sezgilerin etkisi de Rumi tarot içerisinde yadsınamayacak kadar etkiye sahiptir. Ruhunuzu harekete geçirecek yorumlar yapılarak bilinmeyene ulaşmanız artık mümkün olacaktır.

Rumi Tarot Nasıl Bakılır?

Farklı dizilimlere sahip olan Rumi tarot kartlarına yine klasik tarot kartlarında da yapıldığı gibi kişinin seçimleri ile bakılır. Seçilen kartlar, anlamlandırılır ve yorumlanır. Burada fal baktıran kişinin soruları, sorunları büyük önem taşır. Çünkü çıkan kartlar kişinin hayatı iyi uyumu bulunur. Zaten kişinin enerjisine ve düşüncelerine bağlı olarak seçtiği kartlar da buna en uygun anlamlarla birlikte çıkacaktır. Ancak tarot bakımı esnasında aklınızda olan düşünceleri sınırlandırmanız gerekir. Sadece sormak istediğiniz ve merak ettiğiniz konuları düşünmelisiniz. Böylelikle sonuçlar en iyi ve uygun biçimde açılacaktır. 

Rumi Tarot Dizilimleri

İlk olarak basit Rumi tarot diziliminde 20 adet kart seçilir. Daha sonra tarot bakımı yaptıran kişi, aklından 1 ile 20 arasında bir sayı söyler. Seçtiği sayının denk geldiği karta bir soru sorar ve bu kart, sorusunun cevabı olur. Sorulan sorularda herhangi bir kısıtlama yoktur. Aşk, iş, sağlık, kariyer ve aile hayatına dair her şey sorulabilir. Kartlar, merak edilen her konuyu en doğru biçimde cevaplandıracaktır. 

Bir diğer açılım ise badem kapısı açılımıdır. İlk olarak kartlar karıştırılır. Ardından bir noktada kesilir. Karıştırılan deste içerisinden 5 adet kart seçilir. 5 karttan biri ortaya koyulur ve bu ortadaki kart sizi temsil eder. Diğer dört kart ise sağa, sola ve aşağı yukarı koyulur. Ortadaki kartın yani sizi temsil eden kartın yanında olan kartlar, ruhsal gücü temsil eder. Aşağı ve yukarıda olan kartlar ise yaşamda yer alan iç ve dış baskıların ortaya dökülmesini sağlar.

ask-melek-rumi-tarot-kahve-yildizname-katina-peri-su-fali-tarot-fali-online-ask-fali-canli-gercek-fal-nar-fal-fal-santrali-rumi-tarot-nedir-Rumi Tarot Nedir? | Blog - Nar Fal
Rumi Tarot Nedir? | Blog – Nar Fal

Online Rumi Tarot Baktırmak İçin

Fal baktırmak için hemen siz de bize ulaşın. Online fal seçeneği ile hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan fal baktırın. Nar Fal aracılığı ile istediğiniz her fal çeşidine hem sesli hem de görüntülü olarak ulaşabilirsiniz. Kahve falı, su falı, tarot falı, aşk falı, kül falı, durugörü, yıldızname gibi tüm çeşitlerimize online olarak baktırabilme imkanını sizlere sunuyoruz. Artık gerçek falcı aramakla uğraşmanıza ve ayağına gitmenize gerek kalmayacak. Tek tıkla bize ulaşın ve olduğunuz yerden fal baktırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir