Menü Kapat

Tarot Kartları

Tarot Kartları | Blog - Nar Fal

Tarot Kartları

İnsanlar her daim gelecekten haber almak için çaba sarf etmiştir. Bu çabalar sonucunda bazı yöntemler bulmuş ve bunları uygulamıştır. Fal da bu yöntemlerden biri arasında yer almaktadır. Pek çok çeşidi ile karşımıza çıkan falın en popüler çeşitlerinden biri de tarot falı dır. Tarot kartları ve falı ile birlikte kendi içinde de farklı bakım türlerine ayrılmaktadır. Yıllar içinde büyük bir önem kazanmıştır. Tarot falı na işinde uzman olan gerçek falcı lar tarafından bakılması gerekir. Doğru bir falcı tercihi yapılmaması yanlış sonuçları da beraberinde getirir. Peki, günümüzde oldukça popüler olan tarot falı hakkında bazı bilinmeyenleri öğrenmek ister misiniz? İşte sizin için tarot hakkında az bilinen bazı bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Tarot Kartlarının Bilinmeyen Tarafları

Tarot kartlarının bilinen en eski örneği 14. yüzyıldan kalmıştır. Bu örnekler Memlüklüler dönemine aittir. Bu kartlar ayrıca Türkiye’de bulunur. Bunun dışında 15. yüzyıldan kalan İtalya’daki örnekleri de vardır. Tarot kartları, dönemin seçkin aileleri tarafından hazırlanmış kartlardır. Kartlara yüklenen mistik anlamlar 18. yüzyıl itibariyle başlamıştır. İlk defa İtalya’da başlayan bu olay ardından tüm Avrupa’ya yayılmıştır.

Şu an yaygın olarak kullanılan deste, ilk olarak 1909 yılında üretilmiştir. Bu üretim tamamen kehanet amacıyla gerçekleştirilmiştir. Üzerinde yer alan mistik fotoğraflar vardır. Bu fotoğraflara yüklenen anlamlardan yola çıkılarak fal bakılmaya başlanmıştır.

Tarot Falı Hakkında İlginç Bilgiler

  • Tarot falı nda tek kart seçmek doğru değildir. Çünkü tarot, bir hikayeler bütünü oluşturur ve tek kartla istenen bütün oluşmayacaktır.
  • Bu falda seçilen son kart kehanet kartıdır. Tamamen isteğe bağlı olarak açılır. İstemeyen kişi açtırmayabilir.
  • Ölüm kartı aslında oldukça olumlu bir anlama gelir. 
  • Eski Mısır ve Hindistan’da ortaya çıktığı ve buralardan dünyaya yayıldığı söylenir.
  • Kartlara sadece falcı ve baktıran kişi dokunabilir. Başkasının dokunması doğru değildir.
  • Tarot kartlarının sahibi dışında başka kimse o kartları sahiplenmemelidir. Eğer bakan kişi bununla uğraşmayı bıraktıysa kartları yakmalıdır. Başka birine vermesi kesinlikle doğru değildir.
  • Fala bakarken doğru enerji kullanılması gerekir. Sezgileri güçlü olan kişiler tarafından bakılmalıdır. Ayrıca her kartın çok iyi bilinmesi gerekir.
  • Kart karıştırma sırasında bir kart fırladıysa o kartta seçilmelidir. Çünkü zaten seçilmek istediği için aradan fırlamıştır.
  • Evrensel bir fal çeşididir

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Nar Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir