Menü Kapat

YIPRANMIŞ SAÇLARINIZI KURTARIN

YIPRANMIŞ SAÇLARINIZI KURTARIN | Blog - Nar Fal

Hava koşulları, saçlarımıza yaptırdığımız işlemler, beslenme düzensizlikleri, kötü alışkanlıklarımız derken saçlarımıza bakmayı bazen ihmal edebiliyoruz. Bu yazımızda yıpranmış saçlarınızı tekrar güçlendirmenin ipuçlarını vereceğiz. Ancak öncesinde size online fal bakma ile ilgili söyleyeceklerimiz var ?. Daha önce hiç fal baktırmak istediniz mi bilmiyoruz ancak fal çeşitleri içinde istediğinize online fal olarak bakım yaptırabilirsiniz. Her neredeyseniz fal cafelere gitmeden online fal baktırabilirsiniz.

Gelelim, yıpranmış saçlarımıza neler iyi gelir onları konuşmaya. Ancak belirtmemiz gerekir ki, eğer gördüğü işlemlerden ötürü saçlarınız yanmışsa onlardan kurtulmanın tek yolu kestirmek olacaktır. Biz burada yıpranan saçlarımıza yönelik yöntemleri konuşuyor olacağız.

Keratin İçeren Bakım Ürünleri Kullanın

Saçın yapısında bulunan keratin maddesi saçta azaldıkça saç güçsüzleşir ve yıpranmaya başlar. İçeriğinde keratin bulunan şampuanlar ve saç kremleriyle saçlarınızı eski kuvvetine getirebilirsiniz. Ayrıca haftada bir yapacağınız saç maskeleri de işinize yarayacaktır.

Isıl İşlemlerden Uzak Durun

Saçlarımıza en çok zarar veren işlemlerin başında gelen ısıl işlemlerden uzak durarak saçlarınıza büyük iyilik yapmış olacaksınız. Ancak bunu en az üç ay sürdürmeniz gerekir. Böylelikle saçlar kökten uca nefes alabilecek ve kendini yenileyebilecektir.

Kırıkları Aldırmak

Saçlarınızı uzatırken ayda bir veya iki ayda bir kırıklarınızı aldırmak ve belki de kat verdirerek hareketlendirmek saçlarınıza çok iyi gelecektir. Hem görünüş olarak saçlarınız daha sağlıklı görünür hem de canlılığına kavuşur. 

Saça İyi Gelen Karışımları Deneyebilirsiniz

Evinizdeki malzemelerle saçlarınıza uygulayabileceğiniz maskeler yapabilirsiniz rahatça. Haftada bir kullanmanız yeterli olacaktır.

 Zeytinyağı ve Bal

Saçlar için oldukça faydası olan yağların başında gelen zeytinyağını düzenli kullandığınızda saçlarınızda gözle görülür bir fark oluşacaktır. Balla birlikte karıştırdığınızda da saçlarınıza ayrıca bir parlaklık kazandıracaksınız.

Yumurta ve Badem Yağı

Yumurta, içerdiği vitaminler, yağ asitleri ve protein açısından mucizevi bir besindir. Badem yağı ile birlikte saça yoğun bir nem sağlar, saçı yumuşatır ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Ancak elbette yine de belirtmemiz gerekir ki yumurtanın çiğ olması gerekir ?

Çam Terebentin, Biberiye ve Çörekotu Yağı

Yıpranan saçları onarmak için efsanevi bir karışım. Çam terebentin saçları kökten uca onarırken, biberiye saçları temizler ve çörekotu da yumuşaklık sağlar. Üçer beşer damlalar halinde şampuanınıza ekleyebilirsiniz.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir