Menü Kapat

ZEKANIZA GÜVENİYORSANIZ BU FİLMLERİ İZLEMELİSİNİZ

ZEKANIZA GÜVENİYORSANIZ BU FİLMLERİ İZLEMELİSİNİZ | Blog - Nar Fal

Akıllara durgunluk veren filmleri izlemeyi sever misiniz? Peki, en iyi falcılar falınıza baktığında da söylediklerine inanamadığınız oldu mu? Alanında uzmanlaşmış online fal geçmişinizi olduğu gibi önünüze serer ve geleceğinize yönelik de isabetli ve tutarlı öngörülerde bulunur. Şimdi gelelim, zekanızı kullanmanızı şart koşan ve pür dikkat izlemeniz gereken filmlere…

Tenet (2020)

Son dönemin en çok dikkat çeken filmiyle başlayalım. İngiliz yönetmen Christopher Nolan’ın esrarengiz ve fantastik tarzını tamamıyla yansıtan bu filmi anlayabilmek için birden fazla kez izlemeniz gerekebilir. Üçüncü Dünya Savaşı’nı engellemeye çalışan bir ajanın zamanda yolculuk yaparken yaşadığı maceraları anlatan bir bilimkurgu filmidir.

Olağan Şüpheliler (1995)

Polisiye-gerilim türünde olan bu film bir cinayeti aydınlatmaya çalışıyor. Uyuşturucu ticaretinin de işin içinde olduğu filmde, polis katil zanlısı olarak şüphelendiği beş kişiyi sorguya çeker. Filmin sonuna kadar katilin kim olduğunu çözemeyeceksiniz. 

Zodyak (2007)

Amerikalı yönetmen David Fincher’ın baş yapıtlarından biri olan bu filmde yine bir seri katilin peşine düşüyoruz. Medyayı ve tüm polis teşkilatını harekete geçiren gizemli cinayetleri işleyen bu katil gönderdiği şifreli mesajlarla adeta insanlarla dalga geçmektedir. 

Bay Hiç Kimse (2009)

En büyük bütçeli filmlerden biri olan Bay Hiç Kimse, zamanın çok ilerisinde, 2092 yılından bir hikaye sunuyor bize. Nemo isimli karakterin bir tren yolculuğuna başlaması ve başlamamasıyla oluşan yüzlerce olasılık üzerinden paralel evrende başına gelecekler anlatılmaktadır. Bu fantastik bilim kurgu filmini izlediğinizde unutulmazlar arasında sayacağınız filmlerden olacağına eminiz.

Makinist (2004)

Dikkat gerektiren bir işte çalışan baş karakterimiz uykusuzlukla baş etmeye çalışırken vücudu da günden güne güçten düşmektedir. Film boyunca karakterin duygu dünyasının iniş çıkışlarına, hayatına dair detaylara, onunla uğraşan insanlara tanıklık ediyoruz.

Zindan Adası (2012)

Günümüzün en usta yönetmenlerinden gösterilen yaşayan efsane Martin Scorsese tarafından yaratılan bu filmin baş rolü Oscar ödüllü aktör Leonardo Dicaprio’ya emanet. Bir deliler hastanesinde kaçan bir hastanın olayını araştıran iki polis dedektifinin gerçeklikle hayal arasında sıkışıp kalmışlığını anlatıyor.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir