Menü Kapat

21 Gün Kuralı Nedir ?

21 Gün Kuralı Nedir ? | Blog |

21 Gün Kuralı

21 gün kuralı; bilinçaltımızın bir inanışı kabul süresidir. Bu inanış bir davranışı değiştirme de olabilir yeni bir davranış edinme de olabilir ya da bir düşünce de olabilir. Sosyal hayatımızda, iş hayatımızda bizi mutlu edecek alışkanlıklar edinmeyi hepimiz isteriz. İşte bu alışkanlıkları edinmenin en kolay yolu 21 gün kuralıdır!

21 gün boyunca kişisel veya profesyonel bir hedefe odaklanıp hiçbir gün ya da zaman vazgeçmememiz gerekiyor. Üç hafta sonrasında artık bu amacın peşinden koşmamıza gerek kalmayacak. Bu durum artık bir alışkanlık haline gelecek. Üç haftanın arkasından gelen 90 gün boyunca devam eden alışkanlık ise hayatımıza kalıcı olarak girecektir. Doksan gün ya da 21 gün uzun bir süre gibi gelebilir fakat bir yaşam tarzı değişikliği için kesinlikle çok değildir. 

Alışkanlık kazanmak için bir fiili 20 gün boyunca yapmamız gerekir. 20 gün devam ettikten sonra 21. gün tekrarladığımız an alışkanlık olur. Örneğin; sigarayı bırakmak.

Bilindiği üzere bir şeye alışmak, alışkanlık kazanmak zihnimizde 20 günde gerçekleşen bir durumdur. Aynı eylemi hareketi 20 gün boyunca yaptığınızda 21. günde alışkanlık kazanmış olursunuz. Mesela sigarayı bırakmak bunlardan biridir.

21 gün kuralı tam olarak nedir?

Sadece kendi irademizi kullanıp bir şeyleri değiştirmeye çalışmak kısa süreli işe yarar. Sonrasında eski alışkanlıklarımıza döneriz. Bilinç ve bilinçaltı çatışmasında kazanan her zaman bilinçaltıdır. Sigarayı bırakmak isteyebilirsiniz. İradenizle kısa süreliğine bırakabilirsiniz. Bilinçaltınızda sigaraya dair olumlu bir düşünce varsa yakın zamanda tekrar başlarsınız. Zihnimiz bilinçli haldeyken sadece dokuz düşünceyi algılayabilir. Dokuz düşünce anlayabilir dedik ama dakikada 2.3 milyon bilgiyi işlemden geçirir.

Alışkanlıklar Ne Zaman Değişir

Bütün davranış ve düşüncelerimizin temelinde bilinçaltı vardır. İşte bu alışkanlıklar 21 gün kuralı ile değişir! Deneyin ve gelişimi kendiniz gözlemleyin!

İstemediğimiz bir alışkanlığımızı sadece düşünerek değiştiremeyiz. Uygulamaya geçmemiz gerekir. Uygulamaya geçmeliyiz fakat bunun yanında da belli bir sabır süresine ihtiyacımız vardır. İstemediğimiz alışkanlığı değiştirmek ya da bir alışkanlık edinmek için kendinize zaman verin. Sabırlı olun!

Günde yarım saat kitap okumayı 21 gün süre ile deneyin. Devam eden 90 günde de bu alışkanlığı bırakmayın. Sonrasında ise hayatınızın nasıl değiştiğini görün. Aynı şekilde sabahları kalktığınız zaman olumlu düşünceleri aklınıza getirin. Yine 21 gün kuralı ile yapın. Hayatınız renklenecek ve yaşamaktan daha çok keyif alacaksınız.

21 Gün Kuralı Nedir ? | Blog | 

Son yıllarda gelişen internet ağı gibi faktörlerle günümüzde fal ve falcılık o kadar çok yayılmış ki bir günde bakılan fal sayısının 1 milyondan aşağı düşmediği tahmini öne sürülmektedir. 

Sosyal medya üzerinden bakılan online fal , yüz yüze bakılan fallar, eğlencesine bakılan fallar derken yukarıda belirttiğimiz sayı çok gibi görülmemelidir. 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir