Menü Kapat

Astrolojide Asteroitler

ASTROLOJİDE ASTEROİTLER

ASTROLOJİDE ASTEROİTLER

Doğum haritası analizi yaptırdığınız zaman sahneye elbette öncelikli olarak büyük gezegenler çıkar. Kişisel gezegenler içinde yer alan Güneş, Merkür, Venüs ve Mars ile birlikte Jüpiter, Satürn, Neptün, Uranüs ve Plüton gibi jenerasyon gezegenleri ve onların bulundukları konum ile aldıkları açılar birincil etkidedir. Ancak doğum haritası bununla sınırlı değildir ve asteroitler de bulundukları konuma ve aldıkları açılara göre önem arz eder.

Doğum haritası analizi yaptırmak istiyorsanız uzman astrologlardan hizmet alabilirsiniz. Bunun yanında astroloji ile içi içe geçmiş olan ve ayrı düşünülemeyen tarot falı da size hem kendinizle hem de hayatınızın mevcut gidişatı ve geleceğinizle ilgili birçok torum duyabilirsiniz. Çünkü en iyi falcılar fal çeşitleri üzerinde derin bilgi birikimine ve uzun yıllar biriktirdikleri deneyime sahiptirler. Bir gerçek falcı ile birlikte falınıza baktırabilirsiniz ve artık bunu günümüzde online fal servisleri vasıtasıyla bulunduğunuz her yerden de yapabilirsiniz.

Asteroitler gezegenler kadar etkili değillerdir ancak yine de bize çok şey anlatırlar. Yalnızca asteroitlere bakarak haritayı yorumlamak doğru olmayacaktır.  Ancak onların etkisi de elbette yadsınamaz. Asteroitler farklı hayat alanlarını simgelerler. Ve bazıları diğerlerine göre de haritada ağırlıklarını daha fazla koyarlar. Bunlara “cüce gezegenler” adı verilir ve isimleri de Ceres, Juno, Pallas, Vesta olrak sayılabilir. 

ASTROLOJİDE ASTEROİTLER
ASTROLOJİDE ASTEROİTLER

Chiron

Astrologların “Yaralı Şifacı” dediği Chiron hayatımızda yaralanmaya açık olduğumuz alanları söyler bize. Yüzleşmemiz gereken konular, kendimizi yaralı hissettiğimiz ve bu durumla mücadele ederek kendimizi iyileştirmemiz gereken konuları anlatır. İçsel dönüşümü, ruhsal yolu ve kişinin ne ile şifalanması gerektiğini söyler.

Ceres

Yunan mitolojisindeki doğa tanrıçası Demeter olarak da geçer ve bolluğu bereketi anlatır. Ay’ın işlevlerine benzer etkiler verir. Kişinin haritasında doyum sağlayacağı yaşam alanlarını ve sevgiyi nasıl alacağını gösterir. Aynı zamanda kişi kadın ise nasıl bir anne olacağını veya annesiyle olan ilişkisini de anlatır. Hırlarını ve kişinin kendini ne şekilde cezalandırmayı tercih ettiği de Ceres ile anlaşılabilir.

Juno

İlişkileri, ruh eşini, evliliği anlatan bir asteroittir. Ancak yalnızca aşk ilişkilerini değil diğer insan ilişkilerini de anlatır. Ciddi ilişkiden beklentiler Juno’nun bulunduğu ev ve burçla alakalıdır. Aldatma ve aldatılma konularını da anlatır. Krizler ve duygusal durumlarda nasıl tepkiler verildiği ve evliliğinin kalitesini de gösterir.

Pallas

Yunan mitolojisindeki karşılığı Athena olan Pallas asteroiti, kişinin zihinsel kapasitesini ve zekasını ne şekilde özellikle hangi konular üzerinde kullandığını anlatır. Yaratıcılık, yüksek zeka, diplomasi, ilişkilerde denge bulmak bu asteroitin konularıdır ve üzerinde Merkür enerjisi taşır.

Vesta

Kişinin ruhani konulara olan ilgisi, arınma ritüellerini kendine güvensizliğini, nezaketi, maddi dünyanın ötesindeki yaşamı, dinsel konulara olan yaklaşımını anlatır. Yunan mitolojisindeki karşılığı Hestia’dır ve evin koruyucudur. İnsanın içindeki güvensizlik ve yetersizlik konularını da kişinin haritasındaki Vesta’ya bakarak anlayabiliriz.

Eros

Tensel tutku ve uyumu anlatır. İlişkilerdeki çekimi, uyumun ne şekilde yapılabileceğini, partneri anlamak gibi konulraı vardır.

Hades

Bilinçaltı konularını, endişeleri ve korkuları anlatır. Kıskançlık, bastırılmış ve yıkıcı duygular, öfke, gizemler, sahip olma duygusu, travmalar gibi karanlık temalar Hades asteroitinin konularıdır.

Lilith

Kişinin haritasında aşk ve ilişkilerdeki karamsar tarafı gösterir. Kişi tutkuyu içinde nasıl barındırır, cinselliği nasıl yaşar, karşı taraftan neler talep eder. İnsanın içinde gizli tuttuğu arzuları, karanlık enerjiyi, reddedilme durumlarındaki tavırları, intikam isteği hep haritadaki Lilith’e bakılarak anlaşılır.

Nemesis

Kişinin haksızlıklar karşısında ne şekilde tavır takınacağı, en öfkeli anında içinden nasıl bir canavar çıkacağını anlatır. Direkt olarak intikam alma duygusuyla ilişkilidir. Dış dünyaya yansıyan düşman tarafımızdır.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir