Menü Kapat

Ayın Dünya Üzerindeki Etkilerini Gösteren Üç Olay

Ayın Dünya Üzerindeki Etkilerini Gösteren Üç Olay | Blog - Nar Fal

AYIN DÜNYA ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİ GÖSTEREN ÜÇ OLAY

Ay ve İstiridyeler

Amerikalı araştırmacı Brow’ın yaptığı deneye göre gel-git’lere neden olan şeyin Ay’ın hareketleri olduğu varsayımı tartışmalı bir konuydu. Evanston’da mühürlenen istiridyeler kıyıdan 1.500 km denizin açığına taşınmış , Ay’ın evreleriyle ilişkili olarak açılıp kapanmaları devam etmiştir. 

Ay ve Delilikler 

Adli raporlardan çıkarılan sonuçlar doğrultusunda Dolunay, yeni Ay dönemlerinde, Güneş-Ay karşıtlığı ve kavuşumunun etkili olduğu dönemlerde saldırganlıklar artmaktadır. Yengeç burcu olanlar veya yükselen burcu yengeç olanlar Dolunay’dan en çok etkilenen kişilerdir. Doğum anında Ayın yükselmekte olduğu dönemde doğan kişilerde oldukça fazla etkilenirler. Ayın en fazla dişileri etkilediği gözlemlenmiştir.

Ay ve Doğumlar

Doğumlar ve doğurganlıkta Ay’ın etkili olduğu alanlarındandır. Doğum sırasında Ay erkeksi bir burçtaysa erkek çocuk, kadınsı bir burçtaysa kız çocuk doğar. Bu da bilimsel açıdan kanıtlanmış bir durumdur. ekoslovak psikiyatrı Dr.E.Jones Ay’ın evrelerinin ritmine merak salmış, doğum kontrolü ile kız ya da erkek çocuk isteyen çiftler için  ilginç bir yöntem geliştirmiştir. Bu yöntem;  çocuğun ana rahmine düşme anında gökte bulunan Ay’ın konumuna ve burçlar kuşağındaki burçların erkek (Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova) ve dişi (Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak, Balık ) olmasına bağlıdır. Jonas’ın incelemelerine  göre Ay’ın erkek bir burçta bulunduğu zamanda döllenme olduysa çocuk erkek, dişi burçta bulunduğunda ise kız çocuk olmaktadır. Lyall Watson dünyaca ünlü ve Nobel ödüllü bir biyolog ve antropologdur ve bu kuramı doğrulamıştır. Bratislava’daki bir klinikte erkek çocuk isteyen 8.000 kadın için hesaplar yapmış ve bunlardan % de 95’ini istediğine kavuşturmuştur. Kendisine sadece cinsel ilişkinin zamanının söylemesi ile Jones, doğacak çocukların cinsiyetini %98 doğru bilmiştir.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir