Menü Kapat

Enerji Kehanet Kartlarını Yakından Tanımaya Ne Dersiniz?

ENERJİ KEHANET KARTLARINI YAKINDAN TANIMAYA NE DERSİNİZ? | Blog - Nar Fa

ENERJİ KEHANET KARTLARINI YAKINDAN TANIMAYA NE DERSİNİZ?

Daha önce hiç fal baktırmak istediğinizde gerçek tarot falı baktırmış mıydınız? Şayet gerçek tarot falı açılımı yaptırmışsanız gerçek falcı Rider-Waite dediğimiz klasik tarot kartları haricinde de farklı kartlardan destek aldıklarını fark etmişsinizdir. Bunların içinde başta gelenlerden biri enerji kehanet kartlarıdır. Evrende her şeyin enerji olduğu fikrinden hareketle tasarlanan kartlar tarot falı açılımlarında sıklıkla kullanılıyor. Bir gerçek falcı kendi kartlarının enerjisini aktarmaya inanır. Dolayısıyla özellikle de online fal tarot falı bakan gerçek falcı yüksek enerjili bu desteyi kullanmayı tercih eder.

Enerji Kehanet Kartları Nedir?

Tasarımcısı Sandra Anne Taylor olan Enerji Kehanet Kartları, enerjinin bolluk ve bereket içinde aktığı inancıyla üretilmiştir. Gelecek olasılıkların yanı sıra mevcut enerjiyi de gösterir. Kartlarsa çakralara da yer verilmiştir; bunun sebebi de enerji kalıplarının, sıkıntıların ve tüm duyguların depolandıkları alanların çakralar olması. Kartlar, açılım yapan kişinin sezgilerine rehber olacak nitelikte hazırlanmıştır.

İster tarot falı ilgi alanınız olsun ister bunun gibi enerji kartları, gerçek falcı desteleriyle enerjisini bütünleştirmelidir. Ve açılım yapılmadan önce sorulacak sorularda çok önemlidir. Tasarımcı Taylor’ın söylediğine göre ikili şıklar içeren sorular sorulmamalıdır. Yani “Öğretmen mi olmalıyım, yoksa doktor mu?” gibi bir soru doğru değildir ve açılımda da doğru sonuçlar veremeyecektir. Doğru soru şu şekilde olmalıdır: “Bu işi alacak mıyım?” diye sormak yerine “Bu işten gelecek potansiyel enerji, nedir?” şeklinde sorulmalıdır. Birkaç tane daha örnek vermek gerekirse:

  • Kariyerim hakkında bilmem gereken ne var?
  • Mevcut planımı izlersem bu durumun olası sonucu nedir?
  • Bu durumu iyileştirmek için ne yapmam gerekiyor?
  • Bugün neye odaklanmalıyım?
  • Onun bana karşı duyguları ve bu ilişkinin gidişatı konusunda bir şeyler anlat.
ENERJİ KEHANET KARTLARINI YAKINDAN TANIMAYA NE DERSİNİZ? | Blog - Nar Fa
ENERJİ KEHANET KARTLARINI YAKINDAN TANIMAYA NE DERSİNİZ? | Blog – Nar Fa

Öne Çıkan Kartlar ve Anlamları

Enerji Kehanet Kartları ile tarot falı bakmak istiyorsanız farklı açılımlar kullanabilirsiniz. Belirli bir gündeki günlük enerjiyi anlamak için tek kart seçebilirsiniz; geçmiş, bugün ve gelecekle ilgili enerji akışları için kullanılabilir ve daha detaylı yorumlar almak istiyorsanız da yedi kartlı çapraz yayılımı veya dokuz kart yayılımı kullanabilirsiniz.

Güneş

Güneş, yeryüzüne lütuf getirir ve bu kart sizin kendi yaşamınızdaki lütufların da habercisidir. Yeni bir başlangıç, yaşamınızda besleyici, yeni bir ışığın doğuşu için, Kutsal ilham ve kişisel büyüme ışığı için sizin zamanınızdır. Yeni bir bebeğin doğumu, bir kitabın yayınlanması gibi projelerden de bahseder.

Yolculuk

Bir seyahati veya bir mekan değişikliğini işaret eder. Bir tatil, inziva, bir kurs, işle ilgili basit bir seyahat olabilir. Ev veya iş değişikliğinin de habercisi olabilir. Düz pozisyonda planların herhangi bir engele takılmadığı anlamına gelir.

Olumlama: Kendime harika yeni serüvenler çekiyorum. Hayatım, beni içsel dünyamda ve dış dünyada yeni yerlere taşıyan bir lütuftur.

Çiçeklenen Bolluk

Bu kart, zenginlikte yeni, büyük olasılıkla dramatik ve beklenmedik bir şekilde artışı simgeler. Tıpkı bir bahçıvanın toprağı işlemesi ve filizlerin yeşillenmeye başlandığını görmesi gibi, siz de kendi zenginlik ve refahınızın tohumlarını ekersiniz.

Fırtına Uyarısı

Dış dünyada ya da kendi içinizde ve duygusal yaşamınızda potansiyel bir zorluğu işaret eder. Zorluk yaklaşmaktadır ve siz etrafınızda potansiyel sorunların ayak seslerini duymaktasınızdır. Burada önemli olan korkmak değil, temkinli olmaktır.

Yin/Yang

Bu kart enerjik yaşam döngülerini temsil eder ve amacı, tecrübenize doğru veya tecrübenizden dışarı hareket eden belirli döngüsel enerjiyi tespit etmenize yardımcı olmaktır. Görünenin de ötesinde eylemin büyük bir bölümünün gerçekleştiği bir yin döngüsünün habercisidir.

Eli Kolu Bağlı

Hayatınızda bir şeylerin çıkmaza girdiği bir durumu simgeler. Etrafınızda sizi ilerlemekten alıkoyan önemli bir dram yaşanıyor olabilir. Ya da belki yolunuzu tıkayan şey bazı teknik sorunlardır; bir sözleşmenin imzalanmasını bekliyor olabilirsiniz örneğin.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir