Menü Kapat

KEHANET NEDİR VE TÜRLERİ NELERDİR?

KEHANET NEDİR VE TÜRLERİ NELERDİR? - Blog - Nar Fal

Genellikle Ortadoğu kültürüyle anılan kehanet, amacı geleceği görmek olan bir gizli ilim uygulamasıdır. Çok eski zamanlardan bu yana insanlığın en çok ilgisini çeken konulardan olan kehanet, günümüzde fal ve astroloji gibi modern kavramlarla birlikte anılmaktadır.

(Modern zamanların kahinlerini ( en iyi falcılar ) bünyesinde barındıran Fal Santrali, Türkiye’nin en büyük fal ve astroloji merkezlerini bünyesinde toplamaktadır. İstediğiniz fal çeşitleri arasından gerçek tarot falı , canlı kahve falı , su falı gibi fal bakma yöntemlerini seçebilir ve online fal hizmetinden de faydalanabilirsiniz.)

KEHANET NEDİR?

Kehanet, geleceğe yönelik alametlerin okunmasıdır. Kadim öğretilerden ayrı düşünülemeyen bu geleceği tahmin etme işi halkın içinden saraylara kadar pek çok insanın yoluna yön vermiştir.

Geleceğin alametlerini kullanarak işaretleri okuyabilen pek çok kahin olmuştur tarihten günümüze ve bunlardan en ünlüsü Nostradamus’tur. 16. yy’da yaşamış olan Fransız kahin Nostradamus, Büyük Londra Yangınından Adolf Hitler’in ortaya çıkışına, yanardağların patlama tarihlerinden elektronik sistemlerin bozulacağına kadar pek çok şeyi doğru tahmin etmiştir.

KEHANET TÜRLERİ NELERDİR?

Tarihsel düzlemde yaşanmış doğa olayları temelde iki gruba ayrılabilir. Akılsal ve sezgisel olarak sınıflandırılan kehanetlerde ya da fallarda da diyebiliriz, asıl aklımıza gelenler daha çok sezgisel olanlardır.

AKILSAL FAL YÖNTEMLERİ

Gökyüzündeki cisimlerin, insanların doğum tarihleri ve saatleri baz alınarak çıkarılan kişisel haritaları üzerinden etkilerinin yorumlanması olarak tanımlayabileceğimiz astroloji, akılsal yöntemlerin başında gelir. Bunun yanında canlı kahve falı , gerçek tarot falı , el falı, katina falı , numeroloji, yıldızname de içinde mantık yürütme ve çeşitli matematiksel yöntemler barındırdığından akılsal fal çeşitleri arasında sayılabilir.

Kehanet dediğimizde asıl anladığımız sezgisel fallardır. Hiçbir materyal kullanılmadan tamamen sezgilere dayalı yüz hatlarını okuma yani durugörü, rüyaların analizi (haberci rüyalar) bunların arasında sayılabilir. 

Ayrıca sezgileri güçlü bir insan bu yeteneğini daha çok geliştirebilir ve bilinçaltının sınırlarını zorlayan tespitlerde bulunabilir. Kişinin gerçekten trans haline geçerek kehanette bulunmasında kartlar veya haritalar gibi materyaller de yardımda bulunabilir. Akılsal veya sezgisel fal yöntemlerinin karma biçimde kullanılması üzerine keskin bir sınır yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTELEFON ET