Menü Kapat

RUHSAL SAĞLIĞIMIZ VE TAROT

RUHSAL SAĞLIĞIMIZ VE TAROT | Blog - Nar Fal

RUHSAL SAĞLIĞIMIZ VE TAROT

Fal baktırırken bir gerçek falcı ile buluşup dertlerimizi onunla paylaşırız. Karşımızdaki gerçek falcı da bize hem bilgi birikimlerini anlatır hem de yılların deneyimini bize aktararak içimizi ferahlatır. Dolayısıyla gerçek fal baktırırken veya online fal adeta bir terapi seansından çıkmışız gibi hissederiz. Özellikle tarot falı için her kartın anlamlarının farklı olması, bizim niyetimize ve sorularımıza göre göre sembolik anlamlarının değişmesi hayatımıza yön verir ve bize farkındalık kazandırır.

Tarot Falı Nedir?

Tahminen 14.yy’da ortaya çıkan ve zaman içerisinde özellikle Batı Avrupa’ya yayılan tarot falı kültürel öğeleri de içinde barındıran fal çeşitleri arasındadır. Ayrıca kartlarındaki sanatsal tasarımlar, astroloji ile iç içe geçmiş kadim öğretilerle bir arada olması ve insanın manevi yönlerine hitap etmesiyle en çok tercih edilen faldır. 

Tarot Falı Ruhsal Dünyamıza Nasıl Katkılarda Bulunur?

Tarot kartlarının yorumlamasını yaparken insan ruhlarının derinliklerine inilir. Dolayısıyla gizli kalan psikolojik gerçeklikler veya sırları öğrenmek bize hem iyi gelebilir hem de bir miktar zarar verebilir. Ancak desteğe ihtiyaç duyduğumuzda tarot kartları içimize su serpecek yorumlar da sağlar. Sonsuz bir merak duygusu içinde aklımızdaki sorulara yanıtlar ararken kendimizi daha iyi anlayabiliriz tarot falı baktırırken.

Tarot Falı Terapiyi Destekler

Eğer psikolojik rahatsızlıklarınızdan kurtulmak için hali hazırda terapi almaktaysanız tarot falı sizin sürecinizi destekleyici etkiler sunabilir. Çok ciddi rahatsızlıklar için elbette önünüzde bir seçenek olarak var olmamalı fal baktırmak . 

Tarot Falı İçinize Yönelmenizi Sağlar

Kendilerini ifade etmekte güçlük çeken insanların kendilerini tarot kartları vasıtasıyla anlatabilmeleri mümkün olabiliyor. Falda çıkan kartların sembollerine göre anlatılması insan içinde çözemediği veya fark edemediği etmenleri su yüzüne çıkarabilir. İş bırakmak, yeni başlangıçlara kucak açmak, ani değişim ve dönüşümler hayatımıza dair bulamadığımız yolları aydınlatır.

Ruhsal Sağlığımıza Olumsuz Etkisi Olabilir Mi?

İnsanın kendi içine dönmesi stresli durumlar yaratabilir. Çünkü kendinizle ilgili eleştirel davranmanız gerekebilir. Seçtiğiniz kartları elbette kendiniz yorumlamamalısınız; bu işin profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Tarotun etkisini görmek için her şeyden önce tarotun yolunuzu aydınlatacağına inanmanız gerekir.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir