Menü Kapat

Tütsü Nedir?

tutsu-tutsu-nedir-tutsu-neden-kullanilir-narfal-tutsunun-tarihi-tutsu-fali-fal-santrali-Tütsü Nedir? | Blog - Nar Fal

Tütsü Nedir?

Duman çıkaran bir nesne olarak bilinen tütsü, kötü kokuları bastırmak için kullanılır. Bunun dışında enerjinin yayılması için de oldukça fazla kullanılan bir nesnedir. Yakıldığı ortamın enerjisini temizler. Şu an pek çok farklı tütsü çeşidi bulunmaktadır. Her birinin ayrı bir enerjisi ve farklı bir faydası vardır. Türlerine göre kokuları da değişim gösterir. Dikkati arttırır ve zihnin temizlenmesini, boşalmasını sağlar. Yoga ve meditasyon yaparken de mutlaka kullanılan ürünlerdendir.

Eski dönemlerde dua ve tedavi esnasında kullanılırdı. Dönemin kahinleri yapacağı işlemler için mutlaka tütsü bulundururdu. Pek çok kahin tarafından özellikle ayinler için bazı tütsü çeşitleri seçilir ve yakılırdı. Osmanlı ve Selçuklu döneminde de kullanılan malzemeler arasında yer alır. 

Tütsü Ne İşe Yarar?

Meditasyon ve yoga gibi zihin gücü gerektiren faaliyetlerde mutlaka kullanılması gerekir. Çünkü hem zihninizi temizler hem de ortamın enerjisini düzenler. Pozitif bir etki yaratır. Kötü kokuları bastırmakla kalmayarak birçok faydalı etkiyi de ortaya çıkarır. Tamamen doğal bir ürün olduğundan dolayı solunum yollarında da bir rahatlama yaşanmasını sağlar. Günlük hayatın temposunda oluşan stresi ve sıkıntıları uzaklaştırır. Terapi ve odaklanma sağlamak için de etkilidir. Bununla birlikte böceklerinde uzaklaşmasını sağlayacaktır. Alternatif tıp uygulamalarında oldukça fazla kullanılır. Vücutta ve zihinde yarattığı etki sayesinde bir rahatlama hissedilir. Farklı çeşitleri bulunduğu için tütsü, nerede kullanılacağına göre seçilir.

Hangi Tütsü Ne Fayda Sağlar?

 • Yasemin Tütsüsü: Genelde yeniay ve dolunay ritüellerinde kullanılan bir tütsüdür. Meditasyon yaparken kullanılırsa konsantrasyonu arttırır.
 • Yağmur Tütsüsü: Yeni başlangıçlara daha kolay başlamanızı sağlar. Ayrıca sinirli halleri yatıştırır.
 • Kehribar Tütsüsü: Geçmişi keşfetmek için ve aşk, sevgi ritüellerinde kullanılan bir tütsüdür. Çiçeklerin karışımından ortaya çıkan bir kokudur.
 • Buhur Tütsüsü: Hedeflenen olaylara ulaşmakta yardımcı olur. Hem maddi hem de manevi anlamda gücü arttırır. 
 • Lavanta Tütsüsü: Canlandırıcı bir etkisi vardır. Zihnen ve fiziksel olarak güç verecektir. Tazelenmenizi sağlar ve dirileştirir.
 • Afyon Tütsüsü: Vizyonu genişletir. Uykuyu ve rüyaları olumlu yönde etkiler.
 • Vanilya Tütsüsü: Beyninizi uyaran bir etki yaratacaktır. Pozitifliği arttırır. Sakinlik verir ve meditasyon için uygundur.
 • Nag Champa: Manevi anlamda farkındalık yaratır. Sihirli tütsü ismi ile de anılmaktadır. Yine meditasyon ve yoga için epey uygundur.
 • Hanımeli Tütsüsü: Baştan çıkaran etkisi ile kişiye rahatlama yaşatır. Hayatınıza zenginliği çekmenizi sağlar.
 • Çilek Tütsüsü: Doğurganlığı olumlu yönde etkiler ve olumlu hisleri çağrıştırır. 
 • Tarçın Tütsüsü: Ruhsal anlamda temizler. Aşk hayatınızı canlandırır ve aşkı size doğru çeker. Tutkularınızı zirveye ulaştırır.
 • Sandal Ağacı Tütsüsü: Dileklerinizin gerçekleşmesi için bir enerji yayar. Hayatınızda bulunan olumsuzluklara son verecektir. 
 • Hindistan Cevizi Tütsüsü: Dişil enerji için kullanılan bir tütsüdür. Sevgiyi çağrıştırır. 

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Nar Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir