Menü Kapat

Yıldızname 

Yıldızname | Blog - Nar Fal

Yıldızname Nedir?

Yıldızname nedir, yıldızname nasıl bakılr, yıldızname kimlere bakılır, yıldızname doğru mu gibi sorulara bu yazımızda cevap veriyoruz. Yıldızname, yıldızların konum ve hareketlerine göre oluşturulmuş bir fal türüdür. Fal olarak bilinir ama aslında yıldızname bir fal değildir.

Yıldızname, yıldızların konum ve hareketlerine dayanarak bir işaret sistemi oluşturur. Bu işaretler yorumlanarak insanların gelecekleri hakkında bilgi verir. Çok eski zamanlardan beri yıldızların ayın, güneşin hareketlerini merak etmişizdir. Hepsini gözlemlemiş ve gelecek hakkında çıkarımlarda bulunmuşuzdur.

Yıldızname, hayatınızın gidişatı hakkında birçok bilgi verir. Hayatımızın şanslı dönemlerini, şanssız dönemlerini, hangi yaş aralığında evleneceğimiz gibi konularda kesine yakın çıkarımlar sunar. Ne iş yapacağımızı, yeteneklerimizi bize söyler. 

Eski zamanlarda doğan çocukların yıldıznamesine bakılır ve ileride nasıl bir yaşam süreceği hakkında fikir sahibi olurlarmış. Saraylarda doğan ve hanedan soyundan gelenlerin nasıl bir hükümdar olacağı, hangi konularda yetenekli olacağı bu şekilde tahmin edilirmiş.

İnsanoğlu eskiden beri yıldızlar, ay ve güneş hareketlerini kaydetmişler ve onların konum ve hareketlerine göre araştırmalar yapmıştır. Mezopotamya’da yaşayan toplulukların inancına göre her yıldız yeryüzünde bir etki alanı oluşturur. Yıldızların hareketleri gözlemlenmiş ve yeryüzünde olan olaylar ile ilişkilendirilmiştir. 

Yıldızname kişinin isim, anne ismi ve doğum tarihinin bilgilerinden yola çıkılarak hayat yolculuğunun yorumlanmasıdır. Yıldızname nedir, yıldızname nasıl bakılır, yıldızname amacı nedir, yıldızname hakkında tüm sorulara cevap veriyoruz.

Yıldızname Fal Mıdır?

Yıldızname temel olarak bir fal türü değildir. Diğer fallarla çok fazla karıştırılmaktadır ama keskin biçimde onlardan ayrılmaktadır. Yıldıznameyi yorumlamak zorlu bir süreçtir. Yıldızname kitabı vardır. Yıldızname hesaplama tekniği ile yıldızname kitabından bakılır. 

Yıldızname, yıldızname kitabı yardımıyla kişinin doğduğu tarihte yıldızların konumuna göre yorumlanmasıdır. Yıldızname baktırıken şanslı dönemlerinizi, şanssız ya da riskli yıllarınızı, özel hayatınızla ilgili birçok şeyi bize verir. Evlenince mutlu olacağımız zamanı doğru olarak verir. 

Yıldızname insan hayatında aslında bir yol göstericidir. Geçmiş zamanlarda çocuklar doğduğu zaman geleceği hakkında bilgi sahibi olmak için yıldızname bakılırmış. Yıldızname İslam ülkelerinde önemli bir yerdedir. 

Yıldızname Ne İçin Bakılır ?

Yıldızname karakter özelliğimizi verir. Kaç evlilik yaşayacağımıza, kaç çocuğumuzun olacağına, yaşlılığımıza kadar neler yaşayacağımıza ışık tutar.  Hayatımızla ilgili aklımıza ne geliyorsa yıldızname bize o bilgileri verebilir. Gerçek bir yıldızname yorumcusu bulduğunuz taktirde ki bizde o kişi mevut; doğru bir yorumlama ile hayatınızın gidişatı hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Herkes yıldızname baktırabilir. İstediğiniz yaşta ve istediğiniz zamanda yıldızname baktırabilirsiniz. Bunun için bir süre ya da kural yoktur. Önemli olan kısım ise doğum tarihinizin bilgilerinin net olmasıdır. Aralarında en önemlisi ise doğum saatidir. 

Yıldızname bakmak için yıldızname kitabına ihtiyaç vardır. Büyük İslam alimlerinin gökyüzü ve kişinin doğduğu tarih ile yıldızlar arasında gizli bir bağ olduğunu düşünüp ortaya çıkardığı bir bakım tekniğidir.

Geçmişten günümüze kadar yıldızların ve ayın hareketlerinin yaşamımız üzerindeki etkisi merak edilmiştir. Doğduğumuz günde ve saatte hatta dakikada yıldızların konumuna bakarak geleceğimiz hakkında tahminler yürütülmüştür. Bu tahminler zaman ilerledikçe bir teknik altında toplanmış ve genel yorumlamalara neden olmuştur. Yaşantımıza ışık tutmuştur.

Diğer fal çeşitlerimizi öğrenmek ve online fal olarak gerçek fal baktırmak için 05342007777 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir