Menü Kapat

Ay Ve Güneş’in Uyumlu Olması

Ay Ve Güneş'in Uyumlu Olması | Blog - Nar Fal

ASTROLOJİK HARİTALARDA AY VE GÜNEŞ’İN UYUMLU OLMASI

Modern astrolojinin üzerinde sıkça durduğu bir konu var: bireyler yalnızca Güneş burçlarından oluşmazlar. Her birimizin haritasında on iki burcun da özellikleri farklı alanlarda görülür ve sadece Güneş’in düştüğü gezegenin niteliklerini taşımayız. Doğum haritamızda kişisel gezegenlerden en az Güneş kadar önemli olan bir diğer burç da Ay burcumuzdur. Güneş ve Ay’a denk düşen gezegenlerin birbiriyle uyumlu veya uyumsuz elementlerde bulunması kişinin kendini doğru ve rahat biçimde gösterebilmesini doğrudan etkiler. 

Güneş’in bulunduğu burç ile Ay’ın bulunduğu burç ve ev astrolojik haritalardaki en önemli iki faktördür denebilir. Bu iki gezegenin diğer gezegenlerle aralarında kurduğu ilişkiler, elementler, uyumlu veya uyumsuz açılar haritada önemli bir ağırlığa işaret eder. Güneş biraz daha eril yanımızı temsil ederken, Ay da dişil yönlerimizi içinde barındırır. Güneş, hayat enerjimizken Ay da duygusal kimliğimizdir. Dolayısıyla bu ikisinin uyumlu olması kişinin hem kendisiyle hem de çevresiyle nasıl bir ilişki içinde olduğunu da söyler.

Uzman bir isimden doğum haritası analizi almak hayatınıza ve karakterinize yönelik farkındalık kazandırılacaktır. Ayrıca bir gerçek falcı ile istediğiniz fal çeşitleri içinden seçeceğiniz herhangi bir fal ile geleceğinize yönelik de yorumlar alabilirsiniz. Bir gerçek falcı ile deneyimleyeceğiniz fal seansı size adeta terapi gibi gelecek ve gerçek falcı sayesinde hayatınızda daha önce fark etmediğiniz etkenleri anlayabilecek ve geleceğinize yönelik soru işaretlerine de gerçek falcı sayesinde yanıt bulabileceksiniz.

Ay ve Güneş’in birbiriyle uyumlu olup olmadığına geçmeden önce burçların elementlerine ve bu elementlerin aralarında oluşacak uyuma da kısaca değinmek gerekir. 

  • Ateş elementi burçları: Yay, Koç, Aslan
  • Toprak elementi burçlar: Başak, Oğlak, Boğa
  • Su elementi burçlar: Akrep, Yengeç, Balık
  • Hava elementi burçlar: İkizler, Kova, Terazi
  • Ateş elementi toprak ve su elementleri ile uyumsuz, hava elementiyle uyumludur.
  • Toprak elementi ateş ve hava elementiyle uyumlu, su elementiyle uyumludur.
  • Su elementi hava ve ateş ile uyumsuz, toprak ile uyumludur.
  • Hava elementi su ve toprak ile uyumsuz, su ile uyumludur.

Ay Ve Güneş’in Uyumlu Olması | Blog – Nar Fal

Güneş ve Ay Aynı Elementte

Burcunuz ve Ay’ınız aynı elementteyse bu elementin üzerinizdeki etkisi oldukça fazladır. Eylemleriniz ve düşünceleriniz oldukça tutarlıdır ve duygularınızla verdiğiniz tepkiler arasında da pek çelişki görülmez. Dolayısıyla insanları şaşırtmazsınız, davranışlarınız rahatça öngörülebilirdir. Örnek vermek gerekirse Güneş’iniz Balık’ta ve Ay’ınız da Yengeç’te olsun. İkisi de su elementinden olduğu için içe dönük, hassas, duyarlı, utangaç bir kişiliğiniz olur. Başka bir örnek vermek gerekirse Güneş’iniz Koç, Ay’ınız da Aslanda olsun. Siz hem düşüncelerinizde hem de davranışlarınızda atılgan, duygularını karıştırmayan, cesur bir kimlik bırakırsınız. Elementleriniz uyumluysa size benzemeyen insanlarla vakit geçirmeniz tavsiye edilir.

Güneş ve Ay Dost Elementte

Dost elementlerde de kişi yine tutarlı olur ve içsel huzur sağlaması kolay olur. Sözlerinizle davranışlarınızın birbirinin zıttı olmaz. Diyelim Güneş’iniz toprak burcu olan Başak olsun; Ay’ınız su elementinden Akrep. Bu iki element dost olduklarından, birbirini besleyici zengin bir karışım ortaya çıkartırlar. Çok yönlü bir karakteriniz olabilir. Çok çatışma yaşamazsınız.

Güneş ve Ay Uyumsuz Elementte

Kişiyi en çok zorlayan yerleşim budur. Çevresini çokça şaşırtan bu insanlar, kendi içlerinde de çokça çelişirler. Bir örnek üzerinden ilerleyelim: Güneş burcunuz ateş elementi, Ay burcunuz toprak elementinde olsun. Davranışlarınız daha enerjik ve hızlı iken duygusal konularda daha serinkanlı ve sabırlı olabilirsiniz. Fikirleriniz zihninizde hızla akarken duygusal dünyanızda donukluk yaşıyor olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTELEFON ET