Menü Kapat

BURÇLARIN KENDİNİ BEĞENMİŞLİK SIRALAMALARI

BURÇLARIN KENDİNİ BEĞENMİŞLİK SIRALAMALARI |

BURÇLARIN KENDİNİ BEĞENMİŞLİK SIRALAMALARI

Yunan mitolojisinden bir kahraman olan Narkissos’un gölde kendi aksini görmesi ve kendisine aşık olması efsanesinden adını alan ve psikoloji literatüründe Narsisistik Kişilik Bozukluğu olarak yer edinmiş bu rahatsızlık aslında oldukça toksiktir. Her insan kendisini sever ve sevmelidir de; ancak bu narsisist kişilikler kendileriyle o derece ilgilidirler ki başkalarının arzuları, düşünceleri ve hatta varlıkları bile sadece ve bizzat onlara hizmet etmelidir. Aksi takdirde onların beklentilerini ve “aşırı” ilgilerini göremediklerinde düşmanca tavırlar sergileyip hem psikolojik hem de fiziksel zararlar verebilirler.

Kendilerini beğenmenin dozajını fazlasıyla kaçıran insanları hayatlarımıza çok rahat çekebiliriz. Bazen aile bireylerimizden biri olur bu bazen sevdiğimiz insan bazen iş hayatımızda çalışma arkadaşlarımız. Ancak özellikle romantik bir ilişkideyken bu insanlardan fazlaca zarar görebiliriz. Aşk hayatımızla ilgili katina falı açılımı yaptırdığımızda da tarot falı açtırdığımızda da bu tip insanları net şekilde görebileceğimiz kartlar mevcuttur. Yeri gelmişken fal baktırmak artık düşündüğünüzden daha kolay: online fal hizmeti veren fal işletmelerine ulaşarak online falcı veya gerçek falcı ile online fal baktırabilirsiniz.

Bu yazımızda burçların kendini beğenmişlik sıralamasını yaptık ancak elbette tamamen eğlencesine!

BURÇLARIN KENDİNİ BEĞENMİŞLİK SIRALAMALARI |
BURÇLARIN KENDİNİ BEĞENMİŞLİK SIRALAMALARI |

Bunun ciddi boyutlarını bir kenara bırakarak bize yer yer hak verebileceğiniz sıralamamıza başlayalım.

Aslan Burcu

Kendini beğenmişlik sıralamasında listenin başını çektiğine şaşırmayacağımız burç: Aslanlar. Sahne ışıkları altında olmak için doğan Aslanlar kendileriyle birlikte başkalarından gördükleri ilgiye de aşıktırlar. Onlar konuşurken herkes dinlemeli, onlar bir şey sergilerken herkes onlara dikkat kesilmelidir. Aksi takdirde sizinle iletişimde vazgeçebilirler.

Koç Burcu

Listenin ikinci sırasında yine ateş elementinden bir burç var. Koçlar için de hayatta en çok önem verdikleri insan kendileridir. Bencil tavırlarıyla kendilerinin düşüncelerini en iyi kabul ederler. İnsanları olası bir rakip olarak görürler ve agresif davranışlarıyla insanlara kendilerini ifade etmeleri için fırsat bile vermezler.

Akrep Burcu

Yalnızca kendi istekleri doğrultusunda yaşamaya çalışan Akrepler için başkalarının ne düşündüğü veya ne istediği çok da umurlarında olmaz. İnsan ilişkilerinin niteliğine çok kıymet vermez, sonuçlarla ilgilenirler. Diğer insanları anlamak için de çabaladıklarını söyleyemeyiz.

Kova Burcu

Kendi kurallarını kendileri koyan Kovalar diğer insanlardan da bu kurallara uymalarını beklerler. Zaman zaman fazla mesafeli ve soğuk duruşlarıyla başkalarını kendi denkleri olarak göremezler.

Başak Burcu

“En doğrusunu bilen benim.” Diyemeseler de bu şekilde düşündüklerin kesin olan Başaklar. Burnunda kıl aldırmazlar, başkalarını kolay kolay beğenmezler ve onları yarım kulakla dinlerler. Zor beğenen hallerine de açıkçası kendilerinden başkaları tahammül edemez.

Boğa Burcu

Her şeyin en iyisinden anlayan (kendi iddialarıyla) Boğalar pek bir sabit fikirli olduklarından başkalarının söylediklerini gerçek manada dikkate almazlar. Ayrıca kendi fikirlerini de dayatır ve inatçılıklarıyla size hayatı zindan edebilirler.

Yay Burcu

Sınır nedir tanımayan ve hep kendi bildiklerini okuyan Yaylar, aslında geçim ehli olsalar da sorumluluktan kaçabilir ve eğlenceye gömülebilir. Onlara hayatın zorunluluklarını hatırlatanları küçümser ve hayatı en iyi onların yaşadıklarını iddia ederler.

Yengeç Burcu

Evcimen olmalarıyla ve hassas kalpleriyle tanıdığımız Yengeçler zaman zaman kendilerini beğendiklerini gizleyemiyor ve asla eleştiri kabullenemiyorlar. Kendilerinin her zaman doğru olan neyse onu yaptıklarını iddia ederler ve türlü bahaneler üreterek hatalarını kabul etmezler.

İkizler Burcu

Sıkılganlıkta bir dünya markası haline gelen İkizlerin aslında kendilerini beğenmiş olduklarını söylemek zor; şayet bir miktar kibirli tavırlar sergiliyorlarsa bunu bile canları sıkıldığından oyun olarak yapıyor olabilirler. 

Terazi Burcu

Çok geçim ehli ve uyumlu görünen Teraziler aslında kendilerinden bahsetmeyi en çok seven burçlar arasındadır. Karşısındaki insanlarla sohbet ederken araya muhakkak kendi yaşadıklarını da sıkıştırır ve bağlamı ne yapıp edip kendilerine çekerler. Aslında bunu bilinçle yaptıklarını söylemek de zor. Onlar sadece öyledir.

Oğlak Burcu

Otoriterlikleri ve çok düşünmeleri dolayısıyla kendilerince hep haklı olduklarını savunurlar ve hatalarını da kolay kolay kabullenmezler. Muhalif havalarından ödün vermek istemeseler de genel olarak uysal ve geçinmesi zor olmayan insanlardır.

Balık Burcu

Kendilerini beğenmiş insanlar her zaman bunu çok görünür yapmazlar. Bazıları da mağdur edebiyatına yatarak ilgi toplamayı sever, tıpkı Balıklar gibi. İlgi çekme istekleri onları pireyi deve yapmaya iter ve aslında bu da örtük narsisisizmdir.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir