Menü Kapat

EL FALI BİZE NELER ANLATIR?

EL FALI BİZE NELER ANLATIR?

Her insan birbirinden farklı karakteristik özellikler taşır. Kişiliğimizin güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmek kendimizi geliştirmek için kullanabileceğimiz en güçlü araçlardır. Bunun yanında gelecekler yıllarda neler yaşayacağımıza dair fikirler edinmek de bu yöndeki merakımızı bir nebze de olsa giderir. İşte tam bu noktada gerçek fal baktırmak yardımımıza koşar. online fal deneyimi için bize ulaşabilirsiniz.

EL FALI NEDİR?

El falı, gerçek fal baktırmak isteyenlerin başvurduğu en eski fal baktırma yöntemlerinden biridir. Kabaca avuç içindeki çizgilerin okunması diyebileceğimiz el falının kökeni Roma’ya kadar dayanır. Ve günümüzde dünyanın her yanında kullanılmaktadır.

Avuç içimizde 6 farklı çizgi vardır. Bu çizgilerin de her biri ayrı anlamlara karşılık gelir. Elimizdeki çizgilerin derinlikleri, uzunlukları, şekli gibi özellikleri üzerinden yorumlar yapılır. Bu da el falının kişiye özel yapılacağını en iyi şekilde gösterir.

Falına bakılan el farklı anlamlar taşır. Sağ el ve sol el, hangisine baktırıyorsanız hayata veya kaderinize yönelik başka yorumlar duyarsınız. Ayrıca kadın ve erkek için de değişiklik gösterir.

Elin baskın el olup olmaması da önemlidir. Falcılara göre baskın eliniz geçmişinizken diğer eliniz gelecekten haberler taşır.

Elimizdeki çizgiler yaş aldıkça değiştiğinden el falında genellikle gelecekte olacaklardan ziyade geçmişten izler anlatılır. Çizgilerin sahip olduğu anlamlar şöyledir:

el falı

EL FALINDA ÇİZGİLERİN ANLAMLARI

  • Kalp çizgisi: Duygusal dünyamızı, aşk hayatımızı ve kalp sağlığımızı anlatır. Çizginin uzunluğuna göre birine karşılıksız duygular besleyip beslemediğimiz, aşk hayatımızın bizi ne kadar memnun edip edemeyeceği, aşka ne kadar değer verdiğimiz gibi sorulara cevap verir.
  • Hayat çizgisi: Hayattaki genel mutluluğumuz, sağlığımız, geçirdiğimiz köklü değişimler ve dönüşümler, sosyalleşme isteğimiz gibi anlamlara gelir.
  • Akıl çizgisi: Zihinsel yapımızı, akıl sağlığımızı, bilgiye olan yaklaşımımız ve entelektüel seviyemizi,  yaratıcı doğamızı anlatır.
  • Kader çizgisi: Kariyerimizle, kontrolümüzde olmayan durumlarla ilgili bilgiler verir. Herkeste belirgin olmayabilir.
  • Evlilik çizgisi: Adından da anlaşılabileceği gibi evlilik durumuna, kaç kere evlenileceğine, çatışmalara, boşanmalara dair yorumlamamalarda bulunulur.
  • Şöhret çizgisi: Bu çizgi de herkeste görülmeyebilir. Kader çizgisiyle birlikte yorumlanmalıdır. İnsanların hakkımızda ne düşündüğünü, çevremizde nasıl bir izlenim bıraktığımızı, kalabalıklar içinde fark yaratan özelliklerimizi söyler. 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir