Menü Kapat

EVİNİZİN DAĞINIKLIĞI PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARINIZI ELE VERİYOR

EVİNİZİN DAĞINIKLIĞI PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARINIZI ELE VERİYOR | Blog - Nar Fal

EVİNİZİN DAĞINIKLIĞI PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARINIZI ELE VERİYOR

Hepimizin bambaşka karakter yapıları var. Kimimiz daha rahat, daha esnek davranırken kimimiz de sorumluluklarımızı önceliğimiz haline getiren, daha kuralcı insanlarız. Karakter yapımız aynı zamanda evimize de yansıyor. Evimizle ilgili düşüncelerimiz, evimize verdiğimiz önem evimizle ilişkimizi etkiler. Yaşam tarzımız da evimize ne kadar baktığımız hakkında çok şey anlatır.  

Evin Düzenli Olup Olmaması ve Psikolojik Durumumuz

Odanızı veya iş yerinde masanızı düzenli mi tutarsınız yoksa dağınık tutanlardan mısınız? Evinizde çekmecelerin, giysi dolabının veya banyo mutfak gibi araç gereçlerin fazla olduğu alanlardaki düzen, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu anlatır. Hatta yeni bir insanla tanıştığınızda onun evini ziyaret etmeniz önerilir.

Şimdi gelin birlikte evin hangi durumları psikolojik sağlığımızla ilgili neler söyler bir göz atalım.

Çekmeceler ve Dolaplar Ağzına Kadar Doludur

Bir odaya girdiğinizde odanın genel olarak iyi temizlendiğini düşünebilirsiniz. Mobilyalar gelişigüzel biçimde değil gayet düzgün yerleştirilmiştir. Ancak bu sizi aldatmasın. Çünkü gardırobu açtığınızda kırışık kıyafetler bulabilirsiniz. Çekmeceler ağzına kadar doludur, alakalı alakasız her şey sıkıştırılmıştır ve her şey iç içe geçmiştir. Bunun psikolojik karşılığı şudur: elbette dışarıdan nasıl göründüğümüz veya insanların hakkımızda neler düşündüğü önemlidir. Ancak dramatik yönleri kişiliklerinde ağır basan insanların için bu çok daha fazla önemlidir. İç dünyalarındaki mücadeleyi kamufle etmekte ustadırlar. Karakterlerinin en iyi yönlerini sergilerler. Kendileriyle çok da barışık oldukları söylenemez. 

Evin Tadilat Gereksinimi Vardır

Musluk borusundan sızan su, eskimiş parkeler, dökülmüş duvar kağıtları bazı insanları hiç rahatsız etmez. Çünkü yerleştikleri yerleri geçici olarak görürler ve evlerini de misafir olarak kullanırlar. Hayatlarının aniden değişme ihtimallerini düşündüklerinden kalıcı değillerdir o an bulundukları yerlerde. Bu insanlar genellikle gelecekte yaşarlar ve Dünya’yı toz pembe görme eğilimindedirler. Şimdiki zamana pek tahammül edemezler ve akışta kalmayı beceremezler. Bu insanlar kendi başlarına bu şekilde yaşamaya alışmışlardır ve dolayısıyla dışarıdan bir desteğe, yardıma ihtiyaç duyarlar.

Çamaşır ve Bulaşıkların Yıkanmaması

Her insan temizliği sevecek diye bir şey yok. Ancak bazı zorunluluklarımız olduğu da aşikar. Çöplerini toplamak için bile ekstra bir enerjiye ihtiyaç duyarlar. Günlük işleri zaman zaman ertelemek hepimizin yaptığı bir davranıştır ancak bazı insanlar için birikmiş bulaşıkları yıkamak, çamaşır sepetiyle ilgilenmek mucize gibidir. Bu erteleme alışkanlığı uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir. Planlı bir şekilde yaşamak günlük hayatınızı en çok kolaylaştıran alışkanlıkların başında gelir.

Odalarda Çok Az Eşyanın Bulunması

Bazı evlerde sanki kimseler yaşamıyormuşçasına pek fazla eşya göremezsiniz. Bu insanlar evlerine pek uğramazlar. Bu şekilde yaşayan insanlar genelde olgunlaşmamış ve olgunlaşmak istemeyen insanlardır. Yetişkin bir şekilde hayatlarını düzenleyemeyen insanlar kendi problemlerini çözemez. Kendileriyle ve evleriyle tek başlarına ilgilenemezler ve başkalarının yardımına muhtaç yaşarlar. 

Çok Fazla Eşyanın Olması

Yukarıdaki durumun tam tersi evler de vardır. Gereksiz bir sürü eşya ile doludur evleri ve kullanmadıkları, eskimiş, atmaya kıymadıkları birçok eşyaları vardır. eşyalarını asla değiştirmek istemezler çünkü değişimden korkarlar. Obsesif-kompülsif bozukluğa sahip olan insanlarda bu tip davranışlar görülür.

Banyonun Kirli Olması

Mikropların kendilerine yuva edindikleri yerlerin başında gelen banyo ve tuvalet, evimizde temizlik gerektiren ilk yerdir. Banyo, rahatlayabileceğimiz, sorunlarımızı unutabileceğimiz yerdir. Burası kirli görünmesi; şampuanların, diş macunlarının etrafa saçılması bu banyo sahibinin stresli bir durumda olduğunun işaretidir. Onların evlerinin veya kendilerinin nasıl göründüğüne dair bir ilgileri yoktur.

(Eğer fal baktırmak istiyorsanız gerçek tarot falı , kahve falı , su falı , ateş falı , aşk falı ( katina falı ) ve yıldıznameye kadar onlarca fal çeşitleri sizleri için artık online fal olarak da hizmet vermektedir. Siz fal baktırmak isteyin ve bir gerçek falcı aracılığıyla online fal baktırabilirsiniz. Her nerede olursanız olun online fal seansını randevu talep ederek alabilirsiniz.)

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir