Menü Kapat

Kızılderililer Hakkında

kızılderililer kızılderiler hakkında bilinmeyenler kızılderililer kimdir kızılderili astrolojisi fal falcılık online fal ilginç bilgiler Kızılderililer Hakkında Bilinmeyenler

Kızılderililer Hakkında Bilinmeyenler

Kızılderililer Hakkında Bilinmeyenler Nelerdir?

Ölümü Kutluyorlar

Dünya’da bulunan yaşamın sona ermesi onlar için ruhlar aleminin başlangıcı olarak görülür. Bundan dolayı da ruhlar alemine geçişin başlangıcını kutluyorlardı. Ölümden sonra başlayan yaşam, onlar için oldukça önemliydi. Bazen bu yolculuğun uzun sürebileceğini de düşünüyorlardı. Bu esnada ruhların dünyada dolaşacağını düşünüp belirli ritüelleri gerçekleştiriyorlardı. Üstelik bazı kabileler, ölen kişinin yolculuğunun uzun sürmesine karşın onların yanına kıyafet ve yiyecek koyuyorlardır. Şifalı otları da onlara sunarak ruhlarını onurlandırdıklarına inanıyorlardır. Kişinin en sevdiği eşyalar yanına konuyor ve başına bir tüy bağlanıyordu. Bir takım özel geleneksel yemekler de mezarın etrafına özenle yerleştiriliyordu.

Düş Kapanı (Rüya Yakalayıcı) Bugün Hala Popülerliğini Korur

Kızılderililerde bulunan bir inanışa göre düş kapanı, görülen kötü rüyaların önüne geçiyordu. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak hazırlanıyor ve örülüyordu. Doğanın koruyucu yönünü bu sayede ortaya çıkardığı düşünülüyordu. Uyuyan kişini başına düş kapanı asılıyor ve kötü rüyalar görmesi engelleniyordu. Böylelikle kişi daha huzurlu bir şekilde uyuyordu.

Tek Bir Sesten Oluşan Müzik

Kızılderililerin geleneksel müzikleri incelendiğinde tek bir sesten oluştuğu görülür. Tabii bazı istisnalar da bulunmaktadır. Yalnız davul veya yalnız çıngırak kullanılarak bir takım müzikler ortaya çıkarılır. Farklı bir enstrüman kullanıldığı çok nadir görülmektedir.

Kum Boyama Sanatının Önemi Oldukça Fazladır

Aslında bu bir sanat değil de iyileştirici bir ritüel olarak görülür. Şifa gücüne sahip olması nedeniyle oldukça fazla kullanılıyordu. Küçük renkli taşlar, polen, odun kömürü gibi pek çok malzeme kullanılarak bir takım semboller yapılıyordu. Bu semboller mutlaka pürüzsüz bir zemin üzerine yapılıyordu. Tamamen bu şekilde yapılan 600 civarı sembol bulunmaktadır. Özellikle iyileştirici gücü, Kızılderililer tarafından önemli olan kısmıydı. Bazı kişiler tarafından resim yapılır ve tamamlanırdı. Resim bittikten sonra ise hasta olan kişi bu resmin ortasına otururdu. Üstelik vücudunun bazı kısımlarına da kum sürülüyordu. Ritüel işlemi tamamen bitince resim ortadan kaldırılıyordu.

Şifacılar Kutsal Olarak Görülüyordu

Şifa veren kişiler kutsal insanlar olarak görülüyordu. Bu kişiler ‘’Tıp Adamı’’ olarak anılıyordu.  Özellikle bu kişilerin iyileştirici güce sahip olması büyük önem taşıyordu. Hatta uyguladıkları yöntemler de epey etkiliydi. Günümüzde hala bu yöntemlerden bazıları araştırılmaktadır. Şifacılar, hangi insanda ne hastalık olduğunu buluyor ve onlara en iyi şekilde tedavi uyguluyorlardı. Sadece tıp ile ilgilenmiyorlardı. Bazı şifacılar rüyaları da yorumluyor ve anlamlandırıyordu.

Dans Etmenin Olumlu Etkileri

En büyük ritüelleri danstı. Bazı kutlamalar özellikle dans ile kutlanıyor ve bu sayede ritüel gerçekleştiriliyordu. Erkekler ve kadınlardan oluşan kabile üyeleri, bir savaş kutlaması esnasında bu dansı yapıyorlardı. Dansın kabileler için önemi çok büyüktü. Mutluluğu göstermenin en etkili ve en iyi yöntemi olarak düşünülüyordu. Bundan dolayı da her kutlama özellikle dans ile gerçekleştiriliyordu. İyileştirici ve olumlu bir enerjisi olduğuna inanılıyordu.

Anasoylu Kabileler

Cinsiyet rolü bazı kabilelerde biraz daha farklıydı. Kadınlarda erkeklerde karar verme konusunda oldukça etkiliydi. Çocukların anasoyu baskın şekilde dünyaya geldiğine inanılıyordu. 

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız xxx??????? ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

META

Kızılderililer Hakkında Bilinmeyenler Nelerdir? Öğrenmek için hemen tıklatın. Kızılderililerin ilginç ritüelleri ve inançları 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir