Menü Kapat

Tarot Falı Ve Elementler

TAROT FALI VE ELEMENTLER | Blog - Nar Fal

TAROT FALI VE ELEMENTLER

Her kartın enerjisi farklıdır tarot falı destesinde. Astrolojiden aşina olduğumuz toprak, su, ateş ve hava elementinin etkilerini tarot falı kartlarında da buluyoruz. Onlarca fal çeşitleri astroloji ile kol kola gider ancak bunu en fazla gördüğümüz fal tarot falı diyebiliriz. 

Daha önce şurada tarot falı dosyasını açmıştık. Küçük arkana kartlarının on dörder gruplara ayrıldığını ve her grubun bir elemente karşılık geldiğine değinmiştik. Serilere ayrıntılarıyla hazırladığımız yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda daha genel olarak elementlerin özellikleri ve tarot falı içerisindeki anlamlarını konuşuyor olacağız.

Tarot Falı ve Elementlerle Bağlantısı

Şayet fallara ilginiz varsa tarot falı baktır mışsınızdır. Kartlardaki numaraların, sembollerin, resimlerin hepsi anlamlı ve bir bütünlük içerisindedir. Değnek, kupa, kılıç ve tılsım serileri kendi içlerinde ortak bazı enerjiler taşıyor olsalar da her kartın da kendi başına farklı manalara geldiğini fal baktırmak gibi hobisi olanlar veya en iyi falcılar çok iyi bilirler. Elementler gerçek tarot falı yapıtaşlarından biridir ve muhakkak bilmek gerekir; tabii şayet sezgileri güçlü bir insansanız ve tarot falı bak abilirim diyorsanız.

Tarot Falı Kartlarındaki Seriler ve Elementleri

Bildiğiniz gibi tarot falı destesindeki kartlar açılım yapıldıklarında sadece kendi taşıdıkları anlamlara göre değil bir bütün olarak, birbirleriyle etkileşimli biçimde de yorumlanır. Örnek vermek gerekirse, ateş elementi enerjisini taşıyan değnek serisindeki kartlar ve bir sayısı da ateş enerjisi taşır. Su elementini temsil eden kupa serisinden kupa ası, üzerinde bir sayısını taşıdığı için su elementiyle birlikte ateşin de özelliklerini taşır ve niyete göre bu şekilde yorumlanır.

Özet bir hap bilgi vermek gerekirse:

  • Ateş Elementi – Yaratıcı Enerji (Değnek Serisi)
  • Su Elementi – Duygusal Enerji (Kupa Serisi)
  • Hava Elementi – Zihinsel Enerji (Kılıç Serisi)
  • Toprak Elementi – Fiziksel Enerji (Tılsım Serisi)

Değnek Serisi ve Ateş Elementi

Ateş elementleri elementlerin ilkidir ve bu sebeple yaratıcı enerji taşır. Bundan hareketle değnekler serisinin de diğer serilerin öncüsü olduğunu söyleyebilmek mümkün. Can yıkıcı bir özelliği de vardır, ateş grubunun burçların olan Koç, Alsan veya Yay burcu insanların sinirlendiklerinde ne kadar acımasız olduklarına şahit olmuşsunuzdur. Ateş elementi aynı zamanda tutkulu ve coşkuludur da; sahip oldukları enerji dolayısıyla yerlerinde duramazlar, kolay kolay da yorulmazlar. Bir olayın olmasına sebep olma veya karar verme gibi durumları temsil eder.

Kupa Serisi ve Su Elementi

Yeri geldiğinde sakin yeri geldiğinde coşkun bir element olan su, akışkandır ve yoğun olduğu zaman da çok güçlüdür. Suyun akıp kendi yolunu bulması gerekir, aksi takdirde enerji yoğunlaşarak yıkıcı patlamalara sahne olabilir. Su, bilinçaltımızı temsil eder. Kupa serisi kartlarını yorumlarken mantıkla değil daha çok kalbin sesini duyarak yorumlamak gerekir.  Çok fazla su kartının çıkması gözyaşı anlamına da gelebilir.

Kılıç Serisi ve Hava Elementi

Hafif, soyut ve görünmez bir elementtir. Aslında her an hayatımızdadır ancak onu her zaman hissetmeyiz. Temiz ve ferahlatıcıdır ancak fazlalığı elbette yıkıcılığa sebep olabilir. Özellikle hava elementine yön verebilir; ancak su ile bütünleşik bir ilişki içerisinde olamaz ve toprağa da çok nüfuz edemez. Oldukça hızlı ve değişkendir.

Tılsım Serisi ve Toprak Elementi

Toprak, en somut, en besleyici ve en faydalı elementtir. Bizlere bolluk ve bereket sunar. Bundan ötürü de tarot falı destesindeki tılsımlar serisi parayı simgeler. Toprağın katı ve değişmez doğası toprak elementi burçları olan Boğa, Başak ve Oğlak burcunda da bulunur. Su elementiyle beraber hoş bir kombinasyon kurarlar. Ateşle ilişkisi yok denecek kadar azdır. Tılsım serisi de maddi konuları, refahı, fiziksel sağlığı anlatır.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir