Menü Kapat

Bakla Falı Nedir?

bakla-fali-bakla-fali-nedir-bakla-fali-neden-bakilir-bakla-falina-bakanlar-bakla-fali-bak-bakla-fali-baktir-bakla-fali-fal-cesitleri-fal-cesitleri-eski-fallar-tarot-yildizname-nar-fal-fal-santrali.-Bakla Falı | Blog - Nar Fal

Bakla Falı

Kökeni Hindistan’a dayanan bakla falı oldukça popüler bir fal çeşididir. Hindistan’da ortaya çıkan bu fal çeşidi daha sonra çingeneler arasında yayılmış ve Avrupa’ya kadar yayılmıştır. Başta nohut olmak üzere birçok farklı bakla ile bakılabilmektedir. Baklaların yanında bu fal için taş da oldukça önemli bir malzemedir. Genelde çingene kadınların arasında yaygın olan ve onlar tarafından bakılan bir faldır.

Bakla Falı Nedir?

Çoğunlukla 21 adet bakla ile bakılan bakla falı, bazen kişiye göre farklı sayılarda da bakılabilmektedir. 21 adet baklanın yanında taşlar da bulunmaktadır. Hem bakla hem de taşların yardımıyla bakılmaktadır. Kullanılan her bir baklanın ve her bir taşın farklı anlamları bulunmaktadır. Örneğin kırmızı taş sevgiyi simgelerken sarı taş derdi simgeler. Bakla falı kişinin genel hayatı hakkında olan sorulara cevap vermektedir. Yani aşk, iş, kariyer, sağlık gibi pek çok konu hakkında bilgi vermektedir. Bakla ve taşların enerjisiyle birlikte bakacak kişinin de enerjisi çok önemlidir. Kuvvetli bir enerji, taşların ve baklaların daha iyi bilgi vermesini sağlayacaktır.

Bakla Falı Nasıl Bakılır?

İlk olarak fal baktıran kişi malzemelere odaklanmalı ve bu malzemelere bakarak niyetini söylemelidir. Burada niyet oldukça büyük önem taşır. Çünkü fal bu boyunca tamamen niyete odaklanmak ve onu düşünmek gerekmektedir. Farklı düşüncelere yer verilmemelidir. Eğer farklı şeyler düşünülürse falda bulunan enerji olumsuz etkilenecek ve kişinin niyeti ile ilgili net bir bilgi vermeyecektir.

Daha sonra ise bu fala bakacak olan falcı, taşları avucuna almalı ve rastgele bir şekilde hafifçe atmalı yani dağıtmalıdır. Dağılan taşlar ve baklaların yerin burada çok önemlidir. Özellikle beyaz taşın konumu büyük önem taşır. Bunun nedeni ise beyaz taşın fal baktıran kişiyi temsil etmesinden kaynaklıdır. Beyaz taşın konumuna göre diğer taşlara ve baklalara bakılır. Her bir baklanın ve taşın farklı anlamı olduğu için hangi anlamda olduğuna göre yorumlar yapılmaktadır.

bakla-fali-bakla-fali-nedir-bakla-fali-neden-bakilir-bakla-falina-bakanlar-bakla-fali-bak-bakla-fali-baktir-bakla-fali-fal-cesitleri-fal-cesitleri-eski-fallar-tarot-yildizname-nar-fal-fal-santrali.-Bakla Falı | Blog - Nar Fal
Bakla Falı | Blog – Nar Fal

Online Bakla Falı

Online bakla falı ile artık herhangi bir yere gitmenize gerek kalmadan fal baktırabileceksiniz. Tamamen gerçek falcılar tarafından bakılan online fal ile istediğiniz tüm soruların cevabını alabilirsiniz. Ayrıca hemen her fal çeşidine online fal aracılığı ile bakılabilmektedir. Herhangi bir yere gitmenize gerek kalmadan telefonla istediğiniz falcıdan istediğiniz fal çeşidine randevu alabilir ve sorularınızın yanıtını istediğiniz zaman alabilirsiniz. Üstelik hem gece hem de gündüz yani istediğiniz saatte fal baktırma imkanına sahip olacaksınız.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir