Menü Kapat

TAROT FALI VE NUMEROLOJİ: 1

TAROT FALI VE NUMEROLOJİ: 1

TAROT FALI VE NUMEROLOJİ: 1

Numeroloji, gerçek fal tarot falı için birincil öneme sahip olmasa da ikincil boyutta değer atfedilir. Kendi içinde ayrı bir ilim dalı olan numeroloji, tıpkı astroloji gibi tarot falı online fal ile iç içe geçmiştir. Her kartta numerolojik bir değer vardır. Açılım yaptığımızda sayılarla ilgili şu soruları sorabiliriz:

  • Aynı sayıların kartları mı çıkmış?
  • Açılımda hangi sayılar daha belirgin?
  • Açılımdaki sayılar birbiriyle uyumlu ve uyumsuz mu?

Tarot kartlarıyla numaraları şu şekilde de ilişkilendirebiliriz. Her serinin as kartları büyük arkanadaki büyücü kartıyla, ikililer de azize kartıyla bağlantılıdır. Bu yüzden aslar büyücünün girişken niteliğini taşırken ikili kartlarda da azize kartının pasif direnişi mevcuttur.

TAROT FALI VE NUMEROLOJİ: 1
TAROT FALI VE NUMEROLOJİ: 1

Tarot Falı ve 0

Destede sıfır rakamıyla ilişkilendirilmiş olan tek kart Joker (The Fool) kartıdır. Akrep burcunun ve Plüton gezegeninin etkisi altındadır. Burada sıfırın anlamı doğadaki her şeyin varlığından önceki halidir, yani Big-Bang’in öncesidir. Henüz enerjiyle yüklü değildir. Saftır ve en büyük potansiyele sahiptir. Sonsuzluğun ve tüm olasılıkların simgesidir. Ruhlar aleminin aynasıdır. Ufukta bir hamilelik olduğunun da habercisi olabilir. Bir sayının soluna gelirse etkisi görünmez ancak sağında ise o sayının değerini on kat artırır diyebiliriz.

Tarot Falı ve 1

Burcu Koç ve gezegeni de Güneş’tir. Büyücü kartı ve küçük arkanadaki serilerin as kartlarını simgeler. Bütün sayıların başlangıcıdır ve eril enerji hakimdir. Çalışkanlık, yüksek enerji, öncülük, yaratıcılık gibi konuları anlatır. Başlattıkları işleri kendilerinden sonra geleceklere devrederler. Kimseye danışmayı sevmeyen, çabuk öfkelenen, enerjik insanları anlatır.

Tarot Falı ve 2

Su elementini simgeler, yönetici Ay’dır ve burcu da Boğa’dır. Önemli kararların verildiği veya verileceği bir zamana işaret eder. Bir oluşumun şekillenme sürecidir. Devamlılık ve sürdürülebilirlik esastır. Enerjisi dişildir ancak aynı zamanda Yin ve Yang’ın uyumunu da anlatır. Her iki tarafın da memnun kalabileceği bir alış veriş söz konusu olur. Nazif, barışçıl ve yavaş hareket eden bir kişiliği temsil eder. Tek başına bir önemi olmamasına rağmen işleyen bir çarkın olmazsa olmaz parçasıdır. Bir başarıya imza atan kişiyi değil de ona akıl veren kişiyi anlatır.

Tarot Falı ve 3

Şans sayısı olarak görülen üç, büyümenin ilk aşamasıdır. İkizler burcunu ve Jüpiter’i temsil eder. Hamilelik, üreme, çoğalma, bolluk ve bereketin simgesidir. Bu sayının tarot falı destesinde İmparatoriçe kartına karşılık gelir. Başarıda ve kısmette artışın olacağı anlamına gelir. Yeni bir haber geleceğini veya yeni bir fırsat kapısının açılacağını müjdeler. Kaderde genişlemenin olacağı dönemi anlatır. Kazanç artar, işte ferahlama gelir.

Tarot Falı ve 4

Yengeç burcunun, toprak elementinin sayısıdır. Tarotta temsil ettiği kart da İmparator’dur. Bir oluşumun temelinin atıldığının ve artık iskelet yapısının şekillendiğini anlatır. Bir proje artık ana hatlarıyla şekillenmiştir ve kuruluş aşaması başlamıştır. Aynı zamanda hamilelik sürecinin sona ermesi bebeğin dünyaya gelmesi gibi, hazırlık dönemi bitmiş ve artık başlangıç evresine geçilmiştir.

Tarot Falı ve 5

Gezegeni Mars, burcu Aslan ve elementi ateş olan bu sayının temsil ettiği kart Aziz’dir. Eski düzeni kabul etmek yerine yeni düzene geçmek ve bunu da kişinin kendi kurallarıyla yapacağını anlatır. Büyümenin sağlanacağı bir döneme giriş yapıldığını söyler. Kişinin tek başına yeni girişimlerde bulunacağını, yeni maceralara atılacağını haber verir. Hali hazırda işleyen bir sistem üzerinde köklü değişikliklerin yapılacağını söyler. Bağımsızlık ve idealizmin sayısıdır, riskleri sever. Ortada bulunan bir sayı olduğundan duraklamayı ve tatil gibi dinlenmeyi de söyler. Aynı zamanda aşılması gereken bir engel olduğunu da söyler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTELEFON ET